Vyhlásenie Náčelníctva Slovenského skautingu k vojne na Ukrajine

Náčelníctvo Slovenského skautingu vyjadruje úplnú podporu celému ukrajinskému národu a špeciálne našim skautským ukrajinským bratom a sestrám. Zároveň jednomyseľne odsudzujeme ruskú vojnovú inváziu na ukrajinské územie, ktorá po mnohých rokoch ukončila mier v Európe. Vyzývame ruských  skautov a skautky, aby sa pokúsili čo najviac prispieť k ukončeniu celého konfliktu a pomohli budovať mier.

Ako Slovenský skauting sme sa jednoznačne rozhodli pomôcť cez iniciatívu Skautská služba – pripravujeme materiál, ubytovanie a naši dobrovoľníci pomáhajú na hraniciach aj v centrách pre utečencov. Našu pomoc zameriavame aj na ukrajinské deti a mladých, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a pracujeme na tom, aby v centrách mali o trochu príjemnejšie prostredie. Nezabúdame ani na slovenské deti, našich členov a členky, ktorých sa tento konflikt dotýka. Pokračujeme v ich výchove a učení, že mier je jedna z najcennejších hodnôt a je potrebné sa zlu a nenávisti postaviť na odpor. Pomáhame a sme pripravení vytrvať v službe v tomto náročnom čase.

Náčelníctvo Slovenského Skautingu