Úvod Skauti Aktivity

Aktivity

Výchovný program môžeme rozdeliť do dvoch kategórií – programová ponuka tvorená Programovou radou Slovenského skautingu a vlastné aktivity tvorené takmer každým radcom, lídrom, vodcom, členom vzdelávacieho tímu a pod., ktorými je vhodnou kombináciou vytváraný program na družinovky, výlety a akcie.

Týchto aktivít, ako aj ich zbierok, existuje nespočetné množstvo, a preto je tu vytvorený priestor, kde sa sústreďujú všetky známe zdroje a vytvorené aktivity, z ktorých môžu skautskí vedúci čerpať inšpirácie alebo samotné hry či zamyslenia zamerané na všetky oblasti rozvoja.

Internetové stránky plné hier a aktivít

Jedným zo zdrojov, odkiaľ je možné čerpať hry a aktivity pre rôzne vekové kategórie a do rôznych prostredí sú internetové stránky alebo databázy hier. Medzi najznámejšie internetové stránky patria:

Množstvo iných inšpirácií

Ďalšími zdrojmi postupov a návodov sú Metodické príručky s rôznym zameraním. Sú to metodiky k jednotlivým vekovým kategóriám, k duchovným aktivitám, rituálom či ceremoniálom v Slovenskom skautingu a pod.

Veľké množstvo inšpirácií, hier, aktivít a zamyslení ponúkajú Odporúčané publikácie, ktoré je zväčša potrebné si zakúpiť.

Časť Nápady na činnosť vás presunie na zdieľaný disk, kde sú zozbierané:

  • voľne dostupné publikácie s aktivitami;
  • aktivity vytvorené Duchovnou radou;
  • aktivity ku Dňu zamyslenia;
  • aktivity vytvorené účastníkmi GILŠ;
  • družinovkový starterpack pre každú vekovú kategóriu;
  • zbierky zamyslení;
  • a množstvo iných, ktoré budú pravidelne pribúdať.

Ak poznáte iné zdroje – publikácie, internetové stránky, iné databázy hier a aktivít alebo máte sami vytvorenú takúto databázu a chcete sa s ostatnými o ne podeliť, napíšte nám na program@skauting.sk.

Novinky vo vzdelávaní

Sama sebe svetom na Moruši 2022

Namiesto májovej Moruše budeme mať jesennú farebnú. Dopraj si inšpiratívny čas v ženskej spoločnosti a venuj si predĺžený víkend. So sebou. S nami. S Morušami. Tohoročná Moruša rozkvitne...

Tí, ktorí ešte nemajú vodcovský dekrét, ho majú teraz šancu získať. Rada pre vzdelávanie...

Rada pre vzdelávanie Slovenského skautingu pripravuje vodcovské skúšky, pre tých z vás, ktorí nemajú vodcovskú školu alebo nesplnili vodcovskú skúšku. Skúšky budú v sobotu,...

Čím je výnimočné vzdelávanie v Slovenskom skautingu

Skauting sa mimo iného zameriava na aktívne využívanie voľného času, a tým nemyslíme len fyzickú aktivitu pri hre, ale aj jej zmysluplnosť a pridanú...

Prihlasovanie na Gilwellskú inštruktorskú školu 2021 spustené

Rok 2021 bude opäť aj rokom Gilwellskej inštruktorskej lesnej školy (GILŠ), ktorá je určená pre všetkých, ktorí sa rozhodnú popracovať na svojich víziách, zručnostiach...