Domov CEJ 2024: Čakáme ťa za horizontom

CEJ 2024: Čakáme ťa za horizontom

Skauti z celého sveta, pestrý program, nezabudnuteľné momenty v lone slovenskej prírody a mnoho viac, to všetko už tento august na Stredoeurópskom Jamboree 2024 v Mošovciach.

Skončí obdobie táborov, no pre nás skautov to neznamená koniec leta, či prežívania dobrodružstiev. A už vôbec nie ďalšie leto, kedy sa počas augusta 2024 chystá dlhoočakávané stredoeurópske Jamboree. Po mnohých rokoch sa bude konať opäť u nás, v srdci slovenskej prírody. Akcia bude prebiehať týždeň v prostredí Mošoviec, v známom kempe Drienok. Práve v tejto oblasti sa od 2.8. do 9.8. budú rozprestierať stovky stanov skautov z celého sveta. Ak si súčasťou IST, čakáme ťa už 1. augusta a naše cesty prepojené silnými zážitkami sa rozdelia až 10. augusta.

Základné informácie

  • Od 2.8. do 9.8.2024 (pre IST (spoluorganizačný tím) 1-10.8.)
  • Patrola: 10 členov (9+1)
  • Patrol Leader: 18+
  • Členovia patroly: 14 – 18 rokov
  • CENA: 250 eur a pre IST tím 150 eur
  • Našim cieľom je zhromaždiť 1000 skautov zo Slovenska, ostatnýc krajín V4 a ďaľších.
  • Komunikačný tím všetky informácie pravidelne poskytuje prostredníctvom sociálnej siete Instagram @cej24_sk a aj na webe www.cej24.skaut.sk.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte kontaktovať organizačný tím prostredníctvom formuláru na webe alebo na emaily info@cej24.sk

BEYOND THE HORIZON

Je hlavným mottom CEJ 24, a  preto príďte okúsiť a prekonať všetky štyri živly prostredníctvom pestrého zážitkového programu. Čaká Vás vodný program, turistika v slovenských horách a nebudú chýbať ani dobrovoľnícke aktivity spojené s tretím bodom skautského zákona. Príďte okúsiť pestré workshopy, ktoré môžete priniesť do vašich oddielov či zborov. Spoznať krajiny a skautov z celého sveta budete môcť aj na medzinárodnom dni plnom kultúr, jedla, priateľov a hier.

Vytvorte patroly a zbaľte sa

Na to, aby si sa mohol CEJ24 zúčastniť, je potrebné aby si mal 14 – 18 rokov a aby si bol súčasťou patroly. Jej súčasťou budeš počas celého Jamboree. Ak máš 18+ , môžeš byť lídrom jednej z patrol. Nájdite si deviatich členov patroly a jednoho tím lídra. V zoskupení, ktoré vytvoríte si užijete celú akciu. Žiadny strach, že toľko skautov nezoženieš v tvojom zbore.  Môžeš sa skontaktovať a spojiť sily s inými zbormi, či oddielmi zo Slovenska . V patrolách sú po skončení Jamboree zaručené priateľstvá a popretkávané zážitky na celý život.

Koľko si odložiť?

Cena Jamboree je pre účastníkov 250 eur a pre IST tím 150 eur. V cene akcie je kvalitné jedlo a nápoje, pamiatkové darčeky, nezabudnuteľné hry, všetky potrebné služby, plnohodnotné zážitky, doteraz nepoznané dobrodružstvá, nerozlučiteľné priateľstvá, známe hudobné kapely a neopakovateľná atmosféra, ktorá sa bude šíriť akciou počas celého týždňa.

Potrebné je zapísať si dôležité dátumy

Skauti zo Slovenska sa na CEJ24 môžu registrovať už od 22. októbra 2023. Pre zahraničných skautov je prihlasovanie otvorené od 22. novembra 2023. Komunikačný tím všetky informácie pravidelne poskytuje prostredníctvom sociálnej siete Instagram @cej24_sk a aj na webe www.cej24.skaut.sk. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte kontaktovať organizačný tím prostredníctvom formuláru na webe.

Najnovšie skautské novinky

Aktuálne najčítanejšie

Na ceste za aktívnym občianstvom

Sloboda, demokracia, komunita. To nie sú len prázdne slová. Naopak, sú to slová, ktoré v nás vzbudzujú chuť konať, nie nečinne sedieť a byť...

Deň Zeme: Zaujímavé fakty, o ktorých ste možno nevedeli

Každý rok 22. apríla ľudia na celom svete oslavujú Deň Zeme. Je to špeciálny deň, kedy prejavujeme uznanie našej planéte a podnikáme kroky na...

Ôsmy bod výchovnej metódy – zapojenie komunity

Skautská výchovná metóda obsahovala dlhé roky sedem bodov – sľub a zákon, družinový systém, symbolický rámec, podporu od dospelých, život v prírode, učenie sa činnosťou a...