Domov інформація про скаутинг

інформація про скаутинг

Text v slovenskom jazyku nižšie

До чого прагне скаутська програма?

Спорт, ігри в полі, будівництво табору, спів біля вогнища чи гарний гурт повинні допомогти нам виконати нашу місію, вони є виховним засобом, який веде до мети. Це погляд вихователя – скаутського лідера. Але хлопці та дівчата повинні сприймати заняття як пригоди, виклики, веселощі та приємне середовище. Справжнє мистецтво лідерства полягає в тому, щоб поєднувати досить цікаву, привабливу для сучасного покоління, діяльність з освітньою.

Метою скаутингу є не лише задоволення та відпочинок. Навчати молодь розпалювати вогонь під дощем чи зав’язувати вузли — навіть не головне його завдання. Наш намір набагато ширший і вагоміший: розвинути потенціал молодої людини, показати їй глибші цінності та виховати її хорошим громадянином.

Навіть футбол на полі, пінг-понг у клубі чи пляжний волейбол можуть допомогти фізично активізувати когось, інтегрувати їх у групу, навчити дотримуватися правил або подолати сором’язливість і замкнутість. Нові навички також можна отримати, будуючи поле, організовуючи турнір або винаходячи альтернативні правила. Проте, якщо футбол, настільний теніс чи пляжний волейбол стають постійною частиною програми та розвагом групи, яка не хоче винаходити нічого нового, у цей момент це перестає бути скаутингом. Повторення однієї і тієї ж діяльності знову і знову не є скаутингом.

Як подати заявку?

Досить зв’язатися з лідером місцевих скаутів і домовитися про зустріч особисто.

Скаути працюють у місцевих групах, т. зв загонах. Зазвичай вони налічують близько 40-60 членів різного віку, але є й менші загони, а також такі, що об’єднують 100 і більше скаутів.

Від конкретного лідера скаутів ви дізнаєтеся все про те, як працює їхній загін:

• де в них є клуб,
  • чи є в них також члени вашого віку,
  • о котрій годині вони збираються (тобто коли мають зустрічі),
  • як виглядає їхня програма,
  • куди їздять у подорожі,
  • а так само – все, що вас зацікавить.

Потрібні документи

Щоб приєднатися до словацького скаутингу, необхідно заповнити заявку, яку можна знайти тут:

У разі виникнення будь-яких питань ви можете зв’язатися з нами за електронною адресою: sluzba@skauting.sk

O čo sa usiluje skautský program

Šport, hry v teréne, stavanie tábora, spievanie pri ohni či dobrá partia majú pomôcť pri napĺňaní nášho poslania, sú výchovným prostriedkom, ktorý vedie k cieľu. Taký je pohľad vychovávateľa – skautského vodcu. No chlapci a dievčatá by činnosť mali vnímať ako dobrodružstvá, výzvy, zábavu, príjemné prostredie. Skutočným vodcovským umením je skĺbiť dostatočne zaujímavé aktivity – atraktívne pre dnešnú generáciu – s výchovnou hodnotou.

Cieľom skautingu teda nie je iba ponúknuť zábavu a relax. Ani nie je jeho hlavnou úlohou naučiť mladých ľudí zapaľovať oheň v daždi či viazať uzly. Náš zámer je omnoho širší a významnejší: rozvinúť potenciál mladého človeka, ukázať mu hlbšie hodnoty a vychovať z neho dobrého občana.

Aj futbal na ihrisku, pingpong v klubovni či plážový volejbal môžu pomôcť niekoho telesne rozhýbať, začleniť ho do skupiny, učiť ho dodržiavať pravidlá alebo prekonať jeho zakríknutosť a uzavretosť. Nové zručnosti možno získať aj pri stavbe ihriska, organizácii turnaja či vymýšľaní alternatívnych pravidiel. Ak sa však futbal, pingpong alebo plážový volejbal zmenia na stálu súčasť programu a oddychovú činnosť skupiny, ktorej sa nechce vymýšľať nič nové, v tej chvíli prestáva ísť o skauting. Dokola sa opakujúca rovnaká činnosť totiž nie je skautingom.

Ako je možné sa prihlásiť?

Stačí sa ozvať vedúcim miestnych skautov a dohodnúť sa osobne na stretnutí.

Skauti pôsobia v lokálnych skupinách, tzv. zboroch. Tieto majú zvyčajne okolo 40 – 60 členov rôzneho veku, nájdu sa však aj menšie zbory a takisto aj také, ktoré združujú 100 a viac skautov.

Od konkrétneho skautského vedúceho sa dozviete všetko o tom, ako funguje ich zbor:

• kde majú klubovňu,
  • či majú členov aj tvojich rovesníkov,
  • v akom čase sa stretávajú (tzn. kedy majú družinovky),
  • ako vyzerá ich program,
  • kam chodia na výlety,
  • a podobne – všetko, čo ťa bude zaujímať.

Potrebné dokumenty

Pre vstúpenie do Slovenského skautingu je potrebné vypísať prihlášku, ktorú nájdete tu:

V prípade akýchkoľvek otázok nás môžete kontaktovať na e-mailovej adrese: sluzba@skauting.sk

Тема: Допомога Україні / Téma: Pomoc Ukrajine