Ubytovanie

Možnosti skautského ubytovania pre skautov i neskautov, slovenských i zahraničných. V prípade, ak hľadáte ubytovanie v inom meste, kontaktujte prosím konkrétny skautský zbor.

Hostel Skautský dom v Banskej Štiavnici

Hostel Skautský dom sa nachádza iba 100 m od Trojičného námestia, priamo pod hradbami Starého zámku. Veľká záhrada spolu s romantickým renesančným domom budú krásnym miestom pre strávenie Vášho pobytu v Banskej Štiavnici a to za najlepšie ceny priamo v centre mesta. V Skautskom dome si nájdu svoje miesto turisti, veľké skupiny hostí i rodiny s deťmi.

www.hostel.stiavnica.sk

Chata Kanné pri Fričovciach

Chata sa nachádza pod Braniskom v doline Kanné pri Fričovciach okres Prešov. Obcou prechádza hlavný cestný ťah z východu na západ (a aj naopak). Jedná sa o zrubový dom, v ktorom sú k dispozícii miestnosť 9 × 5 m určená na prednášky a pod (zatiaľ aj na spanie), izba 5 × 5 m, zariadená kuchyňa a predsieň. Počas leta je možné prespať aj priľahlej hospodárskej budove „na sene“ alebo v stanoch.
V blízkom okolí chaty sa nachádzajú napr. NPR Kamenná Baba, Bachureň, Mangľová, jaskyňa „Zla džura“, min.prameň Salvator, Kopytovská dolina, skalné mesto Rajtopiky, Branisko a Smrekovica, Dreveník a Spišský hrad. Ďakujeme nášmu sponzorovi – Renovabis, za finančnú pomoc pri rekonštrukčných prácach.

www.kanne.skauting.sk

Skautské táborisko na Hodruši

Táborisko sa nachádza v malebnej krajine Štiavnických vrchov, uprostred lesov, v blízkosti Hornohodrušského jazera. Už takmer sto rokov láka všetky generácie skautov. Jeho kapacita je 120 ľudí, pričom pozostáva z viacerých menších táborísk, takže tu naraz môže táboriť viacero skautských oddielov, bez toho aby sa navzájom rušili alebo môže hosťovať väčšiu skautskú akciu. Hoci je táborisko uprostred lesa, cesta pešo do Banskej Štiavnice trvá len necelú hodinu.

www.scoutcamp.stiavnica.sk