Poďte táboriť na Hodrušu: Posledné voľné termíny na leto 2017

Ak váš zbor či oddiel nemá vlastný materiál, no radi by ste zažili táborovú romantiku v podsadách, skautské táborisko na Hodruši pri Banskej Štiavnici môže byť pre vás skvelou ponukou. Voľné sú posledné termíny v lete 2017.

Skautské táborisko na Hodruši je jedným z mála miest na Slovensku, kde si môžu oddiely a zbory prenajať podsadové stany za veľmi výhodných podmienok. Je tak ideálnym a dostupným riešením na zorganizovanie letného skautského tábora pre tých, ktorí nedisponujú vlastným materiálom, alebo nemajú kapacity na logisticky a organizačne náročné zorganizovanie dlhšieho tábora.

Táborisko s kapacitou 120 táborníkov je vybavené podsadovými stanmi, tee-pee, poľnou kuchyňou, hangárom, ohniskom, poľnými sprchami a suchým WC. Príspevok za použitie táboriska pre slovenských a českých skautov je 2,50 € osoba/noc v podsade a 1,50 € osoba/noc vo vlastnom stane.

Táborisko na Hodruši v srdci Štiavnických vrchov využívajú skauti už od roku 1946. V okolí sú nielen nádherné lesy, ale aj chladivé jazerá – tajchy, ktoré oceníte počas horúcich letných dní. Historická Banská Štiavnica je vzdialená len hodinu chôdze. Môžete v nej navštíviť vzácne historické centrum zapísané do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO alebo unikátnu barokovú kalváriu. Celý región má unikátny potenciál na vytvorenie atraktívneho táborového programu pre skautské oddiely.

Posledné voľné termíny toto leto sú 1. – 20 júla a 13. – 31. augusta 2017. Kontakt: hostel@stiavnica.sk. Viac informácií nájdete na www.scoutcamp.stiavnica.sk.

Skautské táborisko na Hodruši prevádzkuje Nadácia Baden-Powella.

Historická snímka z tábora, ktorý bol na Hodruši krátko po 2. svetovej vojne.