V USA sa práve začína 24. svetové jamboree pre 45 000 skautov z viac ako 150 krajín sveta

24th World Scout Jamboree, in Summit Bechtel Reserve, West-Virginia, USA - Arrivée des délégations. Photo © Jean-Pierre POUTEAU 2019

(Bratislava, 22. 7. 2019) V Západnej Virgínii približne 70 kilometrov od Charlestonu sa začína najväčšie svetové skautské stretnutie v histórii organizácie. Na táborisku Summit Bechtel Reserve s rozlohou 57 km2 sa stretne približne 45-tisíc mladých ľudí z viac ako 150 krajín a takmer všetkých kontinentov. Na jamboree nebude chýbať ani výprava štyridsiatich slovenských skautov.

Témou svetového stretnutia skautov je „Odomkni nový svet“, tj. „Unlock the New World“. Organizátori chcú vyzvať účastníkov k „odomknutiu“ nových zážitkov, nových kultúr a nadviazaniu nových priateľstiev. Pripravené sú rôzne prednášky či vzdelávacie centrá zamerané na porozumenie medzi jednotlivými kultúrami a plnenie cieľov udržateľného rozvoja, sustainable development goals. Účastníkom zdvihnú adrenalín aktivity, ako napríklad rafting, skate park, zil lining, lanové centrum a množstvo iných športov.

Skautské svetové jamboree sa organizuje každé štyri roky od roku 1920 a v jeho organizácii sa striedajú usporiadateľské krajiny naprieč kontinentami. Predchádzajúce jamboree sa konalo v Japonku, predtým vo Švédsku a ďalšie sa bude konať v Južnej Kórei v roku 2023.

Pre viac informácií navštívte oficiálnu stránku www.skauting.sk, www.facebook.com/slovensky.skauting/ alebo nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu na media@skauting.sk , prípadne telefonicky na číslo +421 244 640 154.