1. Vytvorili sme si zbierku z 10 euromincí z 5 rôznych krajín EÚ. Urobili sme si z nich obrázok (frotáž) do zápisníka alebo na spoločný papier.
  2. Spravili sme si karneval a obliekli sme sa ako zástupcovia jednotlivých krajín z EÚ, pričom každý predstavil svoju krajinu (jazyk, tradície, šport, jedlo…).
  3. Naučili sme sa aspoň 10 pozdravov v cudzom jazyku štátov, ktoré patria do EÚ.
  4. Stretli sme sa s niekým, kto bol aspoň pol roka v zahraničí, v štáte EÚ (študijný pobyt, dobrovoľníctvo, práca) a porozprával nám, ako sa žije v tejto krajine.
  5. Nakreslili sme si veľkú mapu EÚ, vyznačili sme na nej členské štáty, ich hlavné mestá a nakreslili sme k štátom ich vlajky aj vlajku EÚ. Pri tvorbe mapy sme počúvali skladby od európskych autorov.
  6. Spoznali sme jednu typickú rozprávku/legendu/povesť z 3 rôznych krajín EÚ, prečítali sme si ich (alebo ich úryvky) a jednu z nich sme si zahrali formou divadelnej scénky.
  7. Zasadli sme ako Parlament EÚ a hlasovali sme o tom, ktoré typické jedlo jednotlivých krajín EÚ je najlepšie. Predkladali sme svoje argumenty a diskutovali sme o tom. Toto jedlo sme si spoločne vyskúšali pripraviť alebo sme ho aspoň ochutnali.
skauting-program-odborka-vlcata-49

Aktuálne najčítanejšie

Registrácia na rok 2021

Máme pred sebou ďalší kalendárny rok a s ním prichádza aj povinnosť v podobe registrácie. Prinášame vám stručný návod k priebehu registrácie do Slovenského...

Zvýhodnený rodinný členský poplatok na rok 2021

Náčelníctvo Slovenského skautingu vníma dôležitosť rodinného skautingu a plne podporuje aktivity a členov, ktorí sa registrujú ako celé, viacpočetné rodiny. Snažíme sa počúvať a...

V roku 2021 aktualizujeme voľné programové moduly NOX i Pamäť národa

Niektoré programové prvky pravidelne aktualizujeme, pretože ich podmienky sa každý rok trochu menia. V tomto článku vám prinášame nové informácie k dvom obľúbeným voľným programovým modulom...

Sledujte nás

4,022fanúšikovPáči sa
2,669sledujúcichSledovať
296sledujúcichSledovať
188odberateľovOdoberať