1. Vytvorili sme si zbierku z 10 euromincí z 5 rôznych krajín EÚ. Urobili sme si z nich obrázok (frotáž) do zápisníka alebo na spoločný papier.
  2. Spravili sme si karneval a obliekli sme sa ako zástupcovia jednotlivých krajín z EÚ, pričom každý predstavil svoju krajinu (jazyk, tradície, šport, jedlo…).
  3. Naučili sme sa aspoň 10 pozdravov v cudzom jazyku štátov, ktoré patria do EÚ.
  4. Stretli sme sa s niekým, kto bol aspoň pol roka v zahraničí, v štáte EÚ (študijný pobyt, dobrovoľníctvo, práca) a porozprával nám, ako sa žije v tejto krajine.
  5. Nakreslili sme si veľkú mapu EÚ, vyznačili sme na nej členské štáty, ich hlavné mestá a nakreslili sme k štátom ich vlajky aj vlajku EÚ. Pri tvorbe mapy sme počúvali skladby od európskych autorov.
  6. Spoznali sme jednu typickú rozprávku/legendu/povesť z 3 rôznych krajín EÚ, prečítali sme si ich (alebo ich úryvky) a jednu z nich sme si zahrali formou divadelnej scénky.
  7. Zasadli sme ako Parlament EÚ a hlasovali sme o tom, ktoré typické jedlo jednotlivých krajín EÚ je najlepšie. Predkladali sme svoje argumenty a diskutovali sme o tom. Toto jedlo sme si spoločne vyskúšali pripraviť alebo sme ho aspoň ochutnali.
skauting-program-odborka-vlcata-49

Najčítanejšie na skauting.sk

Naplnený záver roka s novou vianočnou výzvou

Po náročnej jari, príjemnejšom a uvoľnenejšom lete a opäť ťažšej jeseni prichádza zima. Mnohí veria, že čoskoro bude lepšie a opäť budeme môcť žiť...

Oslávte s nami deň štedrosti

#GivingTuesday je deň, kedy sa po celom svete oslavujú dobré skutky a šíri dobro. Podporme spoločne Slovenský skauting, ktorý sa stal súčasťou tejto komunity. Prečo...

Zvýhodnený rodinný členský poplatok na rok 2021

Náčelníctvo Slovenského skautingu vníma dôležitosť rodinného skautingu a plne podporuje aktivity a členov, ktorí sa registrujú ako celé, viacpočetné rodiny. Snažíme sa počúvať a...

Sledujte nás

4,022fanúšikovPáči sa
2,669sledujúcichSledovať
296sledujúcichSledovať
188odberateľovOdoberať