1. Zistili sme základné informácie aspoň o 5 bojových umeniach, spoznali sme ich názvy a poznáme rozdiely medzi nimi.
  2. Urobili sme mapu sveta a zaznačili sme miesta, odkiaľ pochádzajú vybrané bojové umenia (aspoň 10 lokalít/krajín).
  3. Viem, čo je pojem motivácia, koncentrácia, sebaovládanie a disciplína. Na schôdzkach sa snažíme správať disciplinovane a koncentrovane počas celého trvania odborky. Spravili sme si zamyslenie, kde sme sa spoločne porozprávali o tom, ako sa správame a ako sa nám darí zlepšovať sa v týchto zručnostiach.
  4. Vieme pozdravy rôznych bojových umení. Vytvorili sme si vlastný typ pozdravu a vzájomne sme sa týmto pozdravom zdravili na družinovkách počas celého trvania odborky.
  5. Na začiatku družinovky máme fyzický tréning s dĺžkou aspoň 15 minút. Výber cvikov je na vodcovi. Odporúčané cviky – výkopy, beh, výskoky, angličáky, žabáky, dážďovka, plank, švihadlo. Rozcvičku robíme na každej družinovke počas trvania odborky. (cvičenie ako príprava na výzvu Silák)
  6. Pozreli sme si film/rozprávku pre deti o bojových umeniach (Kung Fu Panda, Karate Kid, Power Rangers, Ninja korytnačky…).
  7. Stretli sme sa s trénerom bojového umenia a naučili sme sa základný postoj. Ukázal nám prvky sebaobrany. Porozumeli sme významu sebaobrany (cieľ bojových umení).
  8. Oboznámili sme sa so životosprávou vhodnou pre športovca a s tým, čo potrebuje pre svoj maximálny výkon.
skauting-program-odborka-vlcata-48

Aktuálne najčítanejšie

Registrácia na rok 2021

Máme pred sebou ďalší kalendárny rok a s ním prichádza aj povinnosť v podobe registrácie. Prinášame vám stručný návod k priebehu registrácie do Slovenského...

Zvýhodnený rodinný členský poplatok na rok 2021

Náčelníctvo Slovenského skautingu vníma dôležitosť rodinného skautingu a plne podporuje aktivity a členov, ktorí sa registrujú ako celé, viacpočetné rodiny. Snažíme sa počúvať a...

V roku 2021 aktualizujeme voľné programové moduly NOX i Pamäť národa

Niektoré programové prvky pravidelne aktualizujeme, pretože ich podmienky sa každý rok trochu menia. V tomto článku vám prinášame nové informácie k dvom obľúbeným voľným programovým modulom...

Sledujte nás

4,022fanúšikovPáči sa
2,669sledujúcichSledovať
296sledujúcichSledovať
188odberateľovOdoberať