Úvod Verejnosť Projekty Program DofE Ako sa zapojiť: Účastníci

Ako sa zapojiť: Účastníci

Ak sa ti program DofE zapáčil, môžeš ho začať plniť v Slovenskom skautingu. Prihlásiť sa môžu skauti a skautky vo veku 14-24 rokov. V začiatkoch ti pomôže tento jednoduchý postup.

  1. Nájdi si Miestne centrum. To znamená zbor alebo oblasť, ktoré DofE poskytujú. Ak v zozname svoj zbor ani oblasť nenájdeš, nezúfaj. Môžeš sa na DofE kľudne prihlásiť aj v inom zbore alebo oblasti.
  2. Kontaktuj koordinátora Miestneho centra. Ten ti ozrejmí, aké sú ich možnosti v poskytovaní DofE, v prípade potreby ti odporučí iné Miestne centrum.
  3. Stretni sa s Vedúcim programu. Ten ťa bude sprevádzať celým programom. Vysvetlí ti, ako presne DofE funguje a pomôže ti nastaviť si dobré ciele.
  4. Zaplať poplatok a registruj sa v online systéme. Doňho si budeš zapisovať svoje napredovanie. Môžeš využiť aj šikovnú aplikáciu pre smartfón.
  5. Plň DofE a zlepšuj sa každým týždňom. Počas plnenia ti v prípade potreby vždy pomôže tvoj Vedúci programu.
  6. Zúčastni sa slávnostnej ceremónie. Po úspešnom zvládnutí DofE ti bude odovzdaný certifikát a odznak, ktorý si môžeš pripnúť na pravé vrecko skautskej košele.

Ak ti niečo nie je jasné, môžeš kedykoľvek napísať na dofe@skauting.sk.

Často kladené otázky

Prečo sa oplatí plniť si Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu?

Vďaka DofE môžeš za svoju snahu a prácu v oddiele a zbore získať medzinárodne uznávané ocenenie. Ako ciele si v DofE môžeš kľudne zvoliť aj skautské programové prvky. Tak si splníš nielen ďalšiu odborku alebo výzvu, ale zaráta sa ti to aj do DofE.

Ak sa na program prihlásiš cez svoj zbor alebo oblasť, nemusíš si ho plniť cez svoju školu, ale využiješ na to svoju aktivitu v oddiele. Ak máš vyššie ambície, môžeš tiež získané ocenenie použiť aj pri hlásení sa na zahraničnú univerzitu, z ktorých mnoho toto ocenenie uznáva.

Prečo sa za DofE platí?

Poplatky fungujú rovnako ako registračný poplatok v Slovenskom skautingu. Ako účastník dostaneš prístup do online účastníckej knižky, v ktorej môžeš sledovať svoj postup programom a v prípade úspešného ukončenia sa zúčastníš slávnostnej odovzdávacej ceremónie. Účastnícke poplatky sa taktiež používajú na podporu tých, ktorí si program finančne nemôžu dovoliť. Môžeš sa teda programu zúčastniť, aj keď to s peniazmi nevyzerá najlepšie.

Aktuálne najčítanejšie

Zapoj sa do aktivít Dňa zamyslenia 2023!

World thinking day (WTD) – Svetový deň zamyslenia je dňom medzinárodného priateľstva. Každý rok 22. februára vodkyne a skautky oslavujú skautské hnutie a spoločne...

Hodnotenie kvality oddielov a zborov za rok 2022 o čosi skôr!

Každým rokom sa snažíme napredovať a v tom nám pomáha aj vaše každoročné vypĺňanie hodnotenia kvality oddielov a zborov. Okrem toho, že to slúži...

Nová vizuálna identita: aké zmeny nás čakajú?

Ľudské bytosti sú vizuálnejšie, ako by ste si mohli myslieť. Na rozdiel od psov, ktorí sa spoliehajú na čuch, alebo delfínov, ktorí sú pri...