Úvod Ústredie Publikácie Príbehy ciest

Príbehy ciest

Úspešná knižka Príbehy ciest má svoje pokračovanie. Po šiestich rokoch tak prichádza druhý diel tejto obľúbenej publikácie, ktorá je známa nie je medzi skautskými čitateľmi. Prináša 40 zamyslení doplnených o množstvo fotografií, ktoré obrazovo dopĺňajú jednotlivé dejové línie.

Knižka Príbehy ciest 2 je pokračovaním obľúbeného prvého dielu, ktorý vyšiel v roku 2014. Obsahuje celkovo 40 príbehov, ktoré čitateľa „prinútia“ zamyslieť sa nad bežnými aj menej bežnými vecami a situáciami zo života.

Pre skautov ide o skutočne hodnotný po(d)klad na ceste k ich duchovnému rozvoju a smerovaniu ich osobnosti. Príbehy sú podnetom pre vzájomné diskusie, či už v klubovni alebo v tee-pee pri plápolajúcom ohníku pod miliónom hviezd, kedy v nekonečnej tme môžu odznieť aj tie najtajnejšie myšlienky či polemiky. Táto knižka však určite nie je len povinnou výbavou v ruksakoch smerujúcich na tábor. Presah zamyslení je nesporný a ponúka toho mnoho aj pre neskautského čitateľa.

Súčasťou publikácie je aj online príloha – praktický metodický sprievodca, ktorý rozšíri možnosti aktívnej práce s príbehmi, či doplní o duchovné cvičenia. Nie je to len ďalšia doplňujúca knižka, je toho omnoho viac, čo na týchto stranách nájdete.

Stiahnite si prílohu k publikácii Príbehy ciest 2

Cieľom online prílohy je poskytnúť návod, ako možno pracovať s príbehmi v skautských družinách a oddieloch, v skupine, ale aj individuálne. Ponúka princípy, ako pracovať s príbehmi, návod na jednoduchú zážitkovú meditáciu príbehu a tiež náročnejšiu alternatívu pre starších. Ide teda o konkrétne návody a možnosti, ako z príbehov vyťažiť maximum.

Stiahnite si praktického metodického sprievodcu Ako pracovať (nie len) s Andyho príbehmi a duchovné cvičenia vo formáte PDF.

Tip na tlač: Veľkosť jednej stránky je A5, vytlačiť si tak môžete dve na jednu A4.

Aktuálne najčítanejšie

Zapoj sa do aktivít Dňa zamyslenia 2023!

World thinking day (WTD) – Svetový deň zamyslenia je dňom medzinárodného priateľstva. Každý rok 22. februára vodkyne a skautky oslavujú skautské hnutie a spoločne...

Projekty, ktoré sa rozbehnú v plnom prúde vďaka novej kolegyni

Na Ústredí Slovenského skautingu sme medzi sebou privítali novú kolegyňu, ktorá sa bude venovať 3 veľkým projektom, ktoré sa vám bude snažiť priblížiť. Ktoré...

Hodnotenie kvality oddielov a zborov za rok 2022 o čosi skôr!

Každým rokom sa snažíme napredovať a v tom nám pomáha aj vaše každoročné vypĺňanie hodnotenia kvality oddielov a zborov. Okrem toho, že to slúži...