Domov Ústredie Publikácie Príbehy ciest

Príbehy ciest

Úspešná knižka Príbehy ciest má svoje pokračovanie. Po šiestich rokoch tak prichádza druhý diel tejto obľúbenej publikácie, ktorá je známa nie je medzi skautskými čitateľmi. Prináša 40 zamyslení doplnených o množstvo fotografií, ktoré obrazovo dopĺňajú jednotlivé dejové línie.

Knižka Príbehy ciest 2 je pokračovaním obľúbeného prvého dielu, ktorý vyšiel v roku 2014. Obsahuje celkovo 40 príbehov, ktoré čitateľa „prinútia“ zamyslieť sa nad bežnými aj menej bežnými vecami a situáciami zo života.

Pre skautov ide o skutočne hodnotný po(d)klad na ceste k ich duchovnému rozvoju a smerovaniu ich osobnosti. Príbehy sú podnetom pre vzájomné diskusie, či už v klubovni alebo v tee-pee pri plápolajúcom ohníku pod miliónom hviezd, kedy v nekonečnej tme môžu odznieť aj tie najtajnejšie myšlienky či polemiky. Táto knižka však určite nie je len povinnou výbavou v ruksakoch smerujúcich na tábor. Presah zamyslení je nesporný a ponúka toho mnoho aj pre neskautského čitateľa.

Súčasťou publikácie je aj online príloha – praktický metodický sprievodca, ktorý rozšíri možnosti aktívnej práce s príbehmi, či doplní o duchovné cvičenia. Nie je to len ďalšia doplňujúca knižka, je toho omnoho viac, čo na týchto stranách nájdete.

Stiahnite si prílohu k publikácii Príbehy ciest 2

Cieľom online prílohy je poskytnúť návod, ako možno pracovať s príbehmi v skautských družinách a oddieloch, v skupine, ale aj individuálne. Ponúka princípy, ako pracovať s príbehmi, návod na jednoduchú zážitkovú meditáciu príbehu a tiež náročnejšiu alternatívu pre starších. Ide teda o konkrétne návody a možnosti, ako z príbehov vyťažiť maximum.

Stiahnite si praktického metodického sprievodcu Ako pracovať (nie len) s Andyho príbehmi a duchovné cvičenia vo formáte PDF.

Tip na tlač: Veľkosť jednej stránky je A5, vytlačiť si tak môžete dve na jednu A4.

Aktuálne najčítanejšie

7 častých otázok od rodičov, keď dávajú dieťa na skauting

Skauting je skvelý spôsob, ako podporiť a rozvíjať svoje deti. Je to cesta, ako ich naučiť pracovným návykom, zodpovednosti, zdravému životnému štýlu či sociálnym...

Unikátna výzva: Spoločne oslávme desiaty ročník týždňa za mier!

Malými krokmi k veľkým skutkom. Presne o tom je príležitostná výzva Kroky mieru, ktorú bude možné plniť si len od 1. septembra do 15....

Skauting ako apolitická alebo nepolitická organizácia?

S blížiacimi sa predčasnými voľbami sa na voličov vrhajú z každej strany billboardy alebo reklamy jednotlivých politických strán. Niektorí sľubujú sociálne istoty, iní nedajú...