Úvod Ústredie Ocenenia a vyznamenania Ocenenia Poďakovanie Slovenského skautingu

Poďakovanie Slovenského skautingu

(prevzaté z Organizačného poriadku)

História a spôsob zriadenia

Ocenenie bolo zriadené a schválené náčelníctvom Slovenského skautingu v roku 2007 ako forma poďakovania za pomoc hnutiu.

Schvaľovací postup

  • Predkladateľ návrhu: ktorýkoľvek člen SLSK alebo organizačná zložka alebo orgán SLSK
  • Schvaľovateľ návrhu: zborová alebo oblastná rada, trvalo zriadené rady SLSK, Náčelníctvo SLSK
  • Udeľovateľ: zborová alebo oblastná rada, trvalo zriadené rady SLSK, Náčelníctvo SLSK. Dekrét o udelení podpisuje zborový alebo oblastný vodca, predseda príslušnej rady alebo náčelník SLSK. Udelenie ocenenia sa uskutoční slávnostne pri vhodnej príležitosti.
  • Pamätný deň: nie je stanovený

Udelenie

Ocenenie Poďakovanie Slovenského skautingu sa udeľuje členom aj nečlenom Slovenského skautingu za pomoc a rozvoj skautského hnutia na regionálnej alebo národnej úrovni.

Ocenenie je možné udeliť opakovane.

Ocenenie nie je možné udeliť “in memoriam”.

Náklady spojené s udelením pripadajú na udeľovateľa.

Oprávnenie nositeľov

Nositelia nemajú žiadne zvláštne práva.

Popis insígnií

Insígniu Poďakovanie Slovenského skautingu tvorí listina. Tú si môžete stiahnuť priamo tu. Nezabudnite okrem mena oceňovaného a navrhovateľov tiež uviesť, za čo toto Ocenenie udeľujete. Stačí, ak si stiahnete dokument a namiesto vety “Slovenský skauting Ti vyjadruje úprimnú vďaku

za Tvoju mimoriadnu podporu, záslužnú prácu pre skautov a skautky na Slovensku a vynikajúcu zásluhu na rozvoji tejto organizácie” si doplníte niečo vlastné.

V prípade akýchkoľvek otázok spojených s oceneniami a vyznamenaniami kontaktujte Radu pre rozvoj a komunikáciu na rozvoj@skauting.sk.

V prípade akýchkoľvek otázok spojených s oceneniami a vyznamenaniami kontaktujte Radu pre rozvoj a komunikáciu na rozvoj@skauting.sk.

Najčítanejšie na skauting.sk

Vyhlásenie Náčelníctva Slovenského skautingu k starostlivosti o dospelých

Starostlivosť a podpora o dospelých je téma, ktorá sa dotýka každého člena Slovenského skautingu vo veku 25 a viac rokov. Aj keď je skauting...

Stiahnite si balíček aktivít k tohtoročnému Dňu zamyslenia

Svetový deň zamyslenia klope na dvere a pri tejto príležitosti vám rovnako ako každý rok prinášame dlho očakávaný balíček aktivít, ktorý vám s tohtoročnou...

Zmeny v Náčelníctve Slovenského skautingu – vítame nového hospodára

Jedným zo siedmich členov Náčelníctva Slovenského skautingu je hospodár. Jeho úlohou je koordinovať činnosť ľudí, ktorí zabezpečujú spravovanie majetku Slovenského skautingu. Predkladá návrhy a...

Sledujte nás

3,664FanúšikoviaPáči sa
2,528NasledovníciSledovať
286NasledovníciSledovať
188OdberateliaOdoberať