V poštových schránkach si členovia Slovenského skautingu nájdu svoje prvé čísla tohtoročných časopisov

2118
Náhľad titulných strán jarných skautských časopisov.

Aktuálne jarné čísla skautských časopisov sú už na ceste k členom Slovenského skautingu a svojim predplatiteľom. Putujú po celom Slovensku a už teraz sa nachádzajú v mnohých poštových schránkach. Džungľa, Skaut aj Médium sa tak tešia, keď sa dostanú k svojim čitateľom.

Čísla sú opäť plné zaujímavého čítania zo skautského diania, inšpirácií a v neposlednom rade aj aktuálnych tém. Prajeme veľa pekných chvíľ strávených čítaním a nech vám tieto čísla spestria tento čas a navnadia vás na to všetko vonku, čo nás čaká. Príroda, priatelia, …

Prehľad obsahu jarných čísel

Svieže jarné vydanie Džungle sa nesie v znamení vodného skautingu. Predstavíme, kto sú vodní skauti, čo robia a kde ich na Slovensku nájdeme. Skutočné vodné dobrodružstvo spoznáme najlepšie z paluby lode. Tentoraz sa zameriame na kanoe a podrobne preštudujeme jeho súčasti a výbavu potrebnú na krátku plavbu. Netradičná situácia prináša často kreatívne riešenia. Ak sa vám cnie za kamarátmi z družiny, vyskúšajte si družinovku s rodičmi! Že to môže byť celkom zábava, sa dozvieme v rubrike družina. Do batoha si pribalíme aj mapu, na výlete sa určite zíde. Veľa zaujímavých informácií o mape a orientácii v spleti mapových značiek prezradí rubrika „Ako na to“. A malý bonus na záver – uprostred časopisu je pripravená skvelá vodácka príloha v podobe veselého pexesa.

Najnovšie číslo Skauta predstaví očakávanú príručku Posledný vrchol. Dozvieme sa, ako dopadla minuloročná neštandardná Družina roka a čo očakávať od tej tohtoročnej. Načrieme do virtuálnych vôd a pozrieme sa na klamlivé informácie a ako sa im ubrániť. A nielen im – ale aj stereotypom krásy, vďaka niekoľkým aktivitám. Doty nám uvedie, ako to chodí v 7. zbore. V tomto čísle nájdete aj rozhovor s autorom úspešnej trilógie Prašina, Vojtěchom Matochom. Zaujíma ťa, ako funguje skauting v iných krajinách? V jarnom Skautovi spoznáme ďalšiu krajinu Crakow group. Pokračujeme aj v uzlovej abecede, tentokrát s tesárskou slučkou a uzlom dobrého skutku. Nechýbajú ani obľúbené hlavolamy a 21 vecí. Súčasťou je príloha približujúca fungovanie Vodného skautingu na Slovensku.

V jarnom Médiu sa tentokrát venujeme symbolickému rámcu, ako koreniu skautského programu, ktorý je súčasťou výchovnej metódy. Pozrieme sa na neho detailne a tiež sme si pripravili množstvo nápadov a inšpirácií, ktoré ako pevne dúfame, budete mať možnosť využiť už počas tohto leta. Viete čo na skauting hovorí slovenská verejnosť? Alebo ako dopadol výskum na tému Slovenský skauting a občianske hodnoty? V tomto čísle prinášame aj zaujímavé štatistiky a výsledky. Médium prináša aj dva články na tému financií, či už z pohľadu zborovej alebo národnej úrovne. Na rozšírených 68 stranách nájdete toho ešte mnoho. Súčasťou jarného čísla je aj príloha, ktorá vám na 12-tich stranách prináša pohľad do podpalubia Vodného skautingu na Slovensku.

Neprišiel ti časopis? Daj nám to vedieť!

Je veľa možností, kde mohla nastať chyba, ale môžeme ju vyriešiť iba keď nám o nej dáš vedieť. Preto ťa chceme poprosiť, ak vieš o niekom vo svojej družine, oddiele, či zbore, že mu neprišlo aktuálne, či niektoré z predchádzajúcich čísel, aby si mu dal vedieť nech sa nám ozve na emailovú adresu ustredie@skauting.sk. Alebo ak si radca alebo vodca, tak sa nám ozvi priamo ty. Ďakujeme.

Ako je to s časopismi v rámci registrácie

V súčasnosti platí pravidlo, že časopisy posielame všetkým členom Slovenského skautingu (SLSK), ktorí sú v príslušnom roku zaregistrovaní. To znamená, že odo dňa prijatia registrácie na Ústredie a prijatia platby má každý člen Slovenského skautingu nárok na jeden časopis podľa svojho výberu v rámci registrácie a automaticky.