Dobrovoľníci, ďakujeme

Ilustračná fotografia. Foto: Peter Šípoš

Už zajtra tu máme piaty december. Okrem toho, že je to deň pred “Mikulášom” a v kalendároch si môžeme škrtnúť aj ďalší deň bližšie k Vianociam, je piaty december aj dňom, kedy oslavujeme dobrovoľníkov. Zajtra nás čaká Medzinárodný deň dobrovoľníctva.

Dobrovoľníci sú dôležitou súčasťou Slovenského skautingu. Vďaka nim máme fungujúce zbory a oddiely po celom Slovensku. Ich práca začína prípravou na družinovky a vedením detí a mládeže, pokračuje zborovou či oblastnou úrovňou. Svoje skúsenosti odovzdávajú účasťou na skautskom vzdelávaní či pri tvorbe nových prvkov programovej ponuky Slovenského skautingu. Vďaka nim prišla počas prvej vlny koronakrízy Skautská služba. A je toho určite ešte omnoho viac.

Pripomeňme si zajtra spoločne všetko, čo pre nás tí “naši” dobrovoľníci urobili. Poďakujme im za to, čo by bez nich nebolo. Dobrovoľníci naši, ďakujeme.