Stiahni si balíček aktivít ku Dňu zamyslenia 2018

Deň zamyslenia ostáva jedným z najdôležitejších dní skautského kalendára dievčat. WAGGGS pripravuje každý rok nový balíček aktivít, zameraných na tému, ktorá upozorňuje na najväčšie problémy dnešného sveta a pobáda svojich členov, aby nad nimi začali premýšľať a vyvinuli iniciatívu, ktorá pomôže k ich riešeniu. Témou minulých ročníkov boli napríklad chudoba, rodová nerovnosť, environmentálne problémy alebo nedostupnosť vzdelania.

Kto sa môže zapojiť?

Celý čas sa rozprávame o WAGGGSe, avšak do Dňa zamyslenia sa môžu zapojiť aj chlapci. Úlohy, ktoré sú pripravené, sú univerzálne a určené pre každého. Bez ohľadu na pohlavie, vek alebo krajinu, z ktorej pochádzame. Stačí presvedčiť svoju družinu, aby sa do plnenia úloh pustila.

Prečítaj si: Všetko čo potrebuješ vedieť o Dni zamyslenia 2018

Kedy plniť úlohy?

Odporúčané je plniť si úlohy počas februára a priamo na Deň zamyslenia urobiť oslavy s odovzdaním nášiviek. Ak to náhodou nestihnete, nemusíte byť smutní. Všetky aktivity sú zostavené tak, aby sa dali plniť počas celého roku, či už na družinovke alebo výlete.

Stiahni si balíček aktivít

Nápady na oslavy

Spôsobov, ako sa zapojiť do Dňa zamyslenia je viacero.

• Plniť s družinou aktivity a hrať hry, ktoré prichystalo WAGGGS.
  • Skontaktovať sa so skautkami zo zahraničia, vymeniť si nápady.
  • Natočiť video-pozdrav pre inú družinu (či už slovenskú alebo zahraničnú).
  • Poslať inej družine vlastne vyrobený darček.
  • Zorganizovať oslavu Dňa zamyslenia v klubovni.