Jarné vydanie skautských časopisov je na ceste k vám!

196

Dni sú čoraz dlhšie, vzduch je teplejší a na konároch vidno čerstvé zelené lístočky – jar prišla a s ňou aj prvé vydanie skautských časopisov v tomto roku! Opäť prináša nové nápady, zaujímavé témy a kopec strán čítania.

Jarné čísla v novom šate

Jarné čísla skautských časopisov prichádzajú do schránok už v novom šate – redizajne, ktorý sme pre vás pripravili. To, že časopisy potrebovali update, sme vedeli aj na základe vašej spätnej väzby, ktorú minulý rok mnohí skauti odovzdali pomocou obsiahleho dotazníka.

Nový dizajn časopisov je však len špička ľadovca. Obsah časopisov tiež prechádza zmenou, ktorá sa prejavila v nových rubrikách, zmene rozsahov starých rubrík či lepšieho zamerania sa na cieľovú skupinu časopisov. Tu však nekončíme a časopisy čaká ešte prechod do online sveta, aby ste si mohli váš obľúbený časopis vychutnať nielen v tlačenej forme.

Časopisy môžeme posúvať pred aj vďaka vašej spätnej väzbe, ktorú môžete zanechať na každé číslo časopisu zvlášť. Stačí len naskenovať QR kód, ktorý v časopisoch nájdete.

Nahliadnite do obsahu jarných čísel

Džungľa

Vynovené jarné číslo Džungle prináša množstvo zaujímavých zmien. Okrem nového dizajnu časopisu a grafického stvárnenia jednotlivých článkov nájdete  vnútri aj mnoho noviniek. Poďme na to! Vysvetlíme, čo je to zákon vĺčat a včielok, prečo ho máme dodržiavať a čo nás čaká, keď sa nám to bude dariť. Poodhalíme aj tajomstvá sľubu vĺčat a včielok. Nezabudli sme ani na najmenších a po novom nájdete v Džungli úplne novú rubriku pre predškolákov, a to hneď v dvojnásobnej porcii na štyroch stranách. Tentokrát sa zameriame na šnúrky, napríklad na tie na topánkach. V tradičnej rubrike o skautskej rovnošate vo svete zavítame do Grécka a zaujímavé tvorivé nápady nájdeme v podobe skautskej záložky či inter­aktívneho 3D bludiska. Čakajú na nás aj lahodné ­sendviče, avšak nebude to len tak. Tentoraz si ich pripravíme úplne samostatne!

Skaut

Prvé tohtoročné číslo Skauta prináša tipy na programový reštart po zime – do akej odborky sa pustiť na jar a s prípravou na ktorú začať už teraz, aby sme ju na tábore bez problémov zvládli? Jarné (aj klubovňové či podcastové) tipy predstavíme aj v téme komunity a prírody. Teplejšie počasie volá von behať a Skaut nám v ňom bude parťákom, ktorý nás naučí, na čo si dávať pozor. Predstavíme si novú príručku. Jarný Skaut pozýva na mnoho akcií – máte ambície stať sa Družinou roka, zalietať si na metle či zažiť NSDčka? Priblížime vám aj najznámejšie skautské centrum v Česku – Kaprálův mlýn. Zo série rozhovorov tu tentokrát nájdeme jeden s národným kaplánom Kosťom. Úplnou novinkou je tiež rubrika, v ktorej sa v tomto čísle v sprievode ilustrácií dozviete čo-to o jedlých bylinách. Predstavíme umenie zrážania sa a riešenie konfliktov nielen v družine, a pozrieme sa aj na šikanu. Nechýba 21 vecí, poviedka, šifry ani súťaž, v ktorej môžete vyhrať knižnú komiksovú novinku!

Médium

Jarné číslo Média nesie tému skautskej metódy. Každý, kto absolvoval niektorý z kurzov SLSK, sa s týmto pojmom určite stretol. Aby sme mohli skutočne napĺňať poslanie skautingu, mali by sme dobre poznať každý jej prvok, a tak napredovať nielen v jednej oblasti. Či už ste radcovia, vodcovia alebo len sem-tam niečo poviete do života vášho zboru, verím, že toto číslo vás inšpiruje a prinesie nový pohľad nielen sa samotnú metódu, ale tiež motivuje myslieť komplexne pri tvorbe programu. Mimo hlavnej témy sa môžete tešiť na niekoľko noviniek a pravidelné rubriky, ktoré vám Médium prináša. Či už sa vám bude toto číslo páčiť alebo nie, určite nám dajte vedieť cez feedback, na ktorý nájdete odkaz v časopise.

Pošli spätnú väzbu na aktuálne zimné čísla!

Chceme sa stále zlepšovať a pripravovať pútavé skautské časopisy s obsahom písaným na mieru pre čitateľov. Pridali sme možnosť pravidelnej spätnej väzby na aktuálne číslo časopisu. Naskenujte QR kód, vyplňte (naozaj) krátky formulár a pripojte svoj názor, postreh alebo tip na zlepšenie.

Neprišiel ti časopis? Daj nám to vedieť!

Je veľa možností, kde mohla nastať chyba, ale môžeme ju vyriešiť iba vtedy, keď nám o nej dáš vedieť. Preto ťa chceme poprosiť, ak vieš o niekom vo svojej družine, oddiele či zbore, komu neprišlo aktuálne či niektoré z predchádzajúcich čísel, daj mu vedieť, aby sa nám ozval na emailovú adresu ustredie@skauting.sk. Ak si radca alebo vodca, ozvať sa nám môžeš priamo ty. Ďakujeme.

Ako je to s časopismi v rámci registrácie

V súčasnosti platí pravidlo, že časopisy posielame všetkým členom Slovenského skautingu (SLSK), ktorí sú v príslušnom roku zaregistrovaní. To znamená, že odo dňa prijatia registrácie na Ústredie a prijatia platby, má každý člen Slovenského skautingu nárok na jeden časopis podľa svojho výberu – v rámci registrácie a automaticky.