Letné vydanie skautských časopisov je na ceste k vám!

487

Spríjemnite si táborové a letné chvíle pri čítaní nových čísel skautských časopisov. Načerpajte inšpiráciu do skautskej činnosti zo starostlivého výberu aktuálnych informácií a tém, ktoré hýbu skautským svetom. Prinášame krátku ochutnávku z titulov Džungľa, Skaut a Médium.

Nahliadnite do obsahu letných čísel

Džungľa

Nové číslo Džungle, ktoré si môžete vychutnať spolu s letnou zmrzlinou či ­sviežim melónom, prináša množstvo nových informácií zo sveta skautingu. Dozviete sa viac o skautskom znaku, vysvetlíme jeho súčasti a predstavíme aj nové logo spracované v peknom modernom štýle. Pripravíte sa na nečakané situácie, ktoré môžu nastať počas leta, a v novej rubrike vysvetlíme, čo je to osobná bezpečná sieť. Ak sa práve chystáte na tábor, určite vám padne vhod článok o prípravách na tábor s praktickým odškrtávacím zoznamom. Aby ste sa na tábore nestratili, skúste si spolu s Džungľou pripraviť mapu svojho tábora. Odhalíme prvé výsledky prieskumu časopisu Džungľa v článku na konci. Aj vďaka vám sme pridali praktickú novinku – možnosť odpovedať na súťaž pomocou QR kódu.

Skaut

Letné, alebo aj táborové, číslo Skauta prekvitá viacerými témami. Najväčší podiel obsahu predstavuje aktuálna téma – tábor. Na štyroch stranách vás čaká veľký prehľad odboriek a výziev, ktoré môžete plniť práve na tábore. Dozviete sa, ako môžete prispieť k tomu, aby bol váš táborový pobyt viac eko. Dočítate sa o tom, že dumky nie sú len o stíšení a zádumčivosti. Ak rozmýšľate, aká hra na pozadie by bola pre váš program tá pravá, máme pre vás odpoveď. Rubrika Buď pripravený prináša netradičnú obmenu v podobe praktického zoznamu vecí, ktoré vám na tábore rozhodne nemajú chýbať! Konečne vám predstavíme očakávanú novú vizuálnu identitu Slovenského skautingu a prinesieme vám niekoľko tipov na nový brand merch zo ScoutShop.sk. Nechýbajú ani inšpiratívne rozhovory s Orlími skautmi či skautkou z Malawi. Z východnej Afriky sa presuniete na Island do skautského centra. S táborovou tematikou sa stretnete aj v článkoch o bezpečnosti ohľadom kliešťov, ale aj dôvery, či o čase, kedy sme „odpojení“, a ako sa ho nebáť. V poviedke sa presunieme do kroniky družiny Vtáčat a ich zážitkoch z tábora. Nechýba ani recept, súťaž, hlavolamy či zaujímavosti – tentoraz o zmrzline!

Médium

Prázdninový vibe je za dverami, teploty nás ťahajú na jazerá, a to znamená, že letné číslo Média prichádza aj do vašej schránky! Jeho hlavnou témou sú technológie a ich využitie v skautskej činnosti. Skúmame, ako možno využiť možnosti dnešného sveta, no zároveň nezabúdame, že prinášajú aj mnoho nástrah. Určite neprehliadnite nový merch od ScoutShopu, zaujímavý rozhovor so skautkou z Malawi či letnú táborovú fotosúťaž, do ktorej sa s vašou patrolou či družinou môžete zapojiť.

 

 

Príloha v časopise Médium – Výročná správa za rok 2022

Exkluzívne v časopise Médium nájdete priloženú Výročnú správu 2022, ktorá mapuje činnosť organizácie v predošlom roku, kedy sme sa po náročnom období znova nadýchli. Prelistujte si prehľad hlavných priorít Slovenského skautingu, zaujímavých aktivít a projektov, finančné zhrnutie za rok 2022 aj zaujímavú štatistiku o organizácii. Prezradíme v krátkosti… opäť rastieme!

 

 

Pošli spätnú väzbu na aktuálne letné čísla!

Chceme sa stále zlepšovať a pripravovať pútavé skautské časopisy s obsahom písaným na mieru pre čitateľov. Pridali sme možnosť pravidelnej spätnej väzby na aktuálne číslo časopisu. Naskenujte QR kód, vyplňte (naozaj) krátky formulár a pripojte svoj názor, postreh alebo tip na zlepšenie.

Neprišiel ti časopis? Daj nám to vedieť!

Je veľa možností, kde mohla nastať chyba, ale môžeme ju vyriešiť iba vtedy, keď nám o nej dáš vedieť. Preto ťa chceme poprosiť, ak vieš o niekom vo svojej družine, oddiele či zbore, komu  neprišlo aktuálne či niektoré z predchádzajúcich čísel, daj mu vedieť nech sa nám ozve na emailovú adresu ustredie@skauting.sk. Ak si radca alebo vodca, ozvať sa nám môžeš priamo ty. Ďakujeme.

Ako je to s časopismi v rámci registrácie

V súčasnosti platí pravidlo, že časopisy posielame všetkým členom Slovenského skautingu (SLSK), ktorí sú v príslušnom roku zaregistrovaní. To znamená, že odo dňa prijatia registrácie na Ústredie a prijatia platby, má každý člen Slovenského skautingu nárok na jeden časopis podľa svojho výberu – v rámci registrácie a automaticky.

Viac o zasielaní časopisov a predplatnom.