Nové vydanie skautských časopisov je na ceste k vám!

999

Jarné čísla trojice skautských časopisov Džungľa, Skaut a Médium čochvíľa nájdete v poštových schránkach. Môžete sa tešiť na aktuálne informácie zo sveta skautingu detailne namiešané v jedinečnom pomere pre každú vekovú kategóriu. Ako bonus prinášame v časopise Skaut a Médium špeciálnu prílohu o blížiacom sa skautskom sneme, ktorá poodhalí informácie zo zákulisia príprav.

Nahliadnite do obsahu jarných čísel

Džungľa

Čerstvé číslo jarného vydania Džungle opäť prináša kopcovitú porciu skvelých skautských nápadov a dobrodružných tipov. V rubrike Skauting sa dozviete o statočnom rytierovi, sv. Jurajovi, ktorý sa stal patrónom skautov. A veruže to počas života nemal ľahké… Po prečítaní článku o cestnej premávke budete mať pohyb po chodníku a na ceste v malíčku. Zaujímavé tipy na jarnú výpravu do prírody predstavíme spolu s Maxom, Barčou a Veve. V rubrike o prírode sa pozriete bližšie na to, ako vlastne vzniká pôda, a spoznáte aj rovnošatu vĺčat a včielok z Južnej Kórey. Tentoraz máme pripravenú trojitú porciu súťaženia. Zapojte sa spolu s radcami alebo rodičmi do zaujímavého prieskumu o stratégii Slovenského skautingu, pomôžte zlepšiť vašu obľúbenú Džungľu a zahrajte si aj v súťaži s otázkami.

Skaut

Prvé tohtoročné číslo Skauta vás prevedie mnohými článkami, ktoré oceníte nie len ako jednotlivci, ale aj ako celá družina. Na prvých stránkach sa dozviete, čo majú skauti spoločné s patrónom skautingu, sv. Jurajom. V sérii inšpiratívnych rozhovorov spoznáte nové Orlie skautky. Zameriame sa na pozitívny vzťah k sebe samým, a to prostredníctvom nového programového modulu Sama/sám sebou. Prínosným článkom jarného čísla považujeme aj úvod do rubriky Skauting pre život, ktorý dopĺňa sekcia o skautingu ako bezpečnom prostredí. Dozviete sa dôležité informácie o Družine roka, AQUA a Skautskom sneme, ktoré nás tento rok čakajú. Nechýba ani pokračovanie Dobrodružstiev družiny vtáčat, chutný recept či zaujímavosti. V jarnom čísle máte príležitosť zasúťažiť si až trikrát. Okrem tradičnej súťaže „Čítaj a vyhraj!“ na vás čakajú súťažné odmeny za pomoc skautingu aj časopisom!

Médium

Na čitateľov jarného čísla Média bude čakať, mimo pravidelných rubrík, obsiahla téma, v ktorej sa dotýkame oddielov a ich života. Nie vždy je jednoduché do neformálneho výchovného procesu integrovať správny podiel zábavy a informácií. Skauting ponúka aj širokú škálu príručiek, ktoré pri správnom použití môžu pomôcť radcovi či vodcovi pri tvorbe programu. Na druhej strane ich zlé použitie môže deti, naopak, demotivovať. Ak sa pýtate, ako nájsť ten správny pomer, možno nájdete odpoveď hneď v prvom článku. Stretnete sa aj s príbehom založenia skautského zboru a otvoríme aj tému integrácie. Či už ste radcovia alebo vodcovia, verím, že vás prvé tohtoročné číslo môže inšpirovať k zlepšeniu vášho oddielu.

 

+ Špeciálna príloha Skautský snem

Tento rok nás čaká pravidelná veľká skautská udalosť – Skautský snem. Rozhodli sme sa k Médiu a Skautovi pripojiť špeciálnu prílohu, ktorá vám, mimo základných informácií o Sneme, ponúkne aj pár zaujímavostí o meste, v ktorom sa bude konať. Na menej ako desiatich stránkach môžete nájsť informácie o tom ako voliť Náčelníctvo či Náčelníka a na poslednej strane nájdete aj kalendár dôležitých dátumov, ktoré sa týkajú Snemu. Ak chcete byť pripravený na Snem, neváhajte a siahnite po prílohe.

 

 

Vyplňte prieskum o časopisoch a vyhrajte!

V jarnom čísle časopisov nájdete aj výzvu k vyplneniu dotazníka, ktorý sa týka analýzy časopisov. Aké témy vás zaujímajú? V čom vidíte nedostatky časopisu, ktorý čítate? V čom sa môže redakcia zlepšiť? Na všetky tieto otázky nám môžete odpovedať v dotazníku, ktorý sa skrýva pod QR kódom vo vašom časopise. Viac o tomto prieskume sa dočítate tu.

Neprišiel ti časopis? Daj nám to vedieť!

Je veľa možností, kde mohla nastať chyba, ale môžeme ju vyriešiť iba vtedy, keď nám o nej dáš vedieť. Preto ťa chceme poprosiť, ak vieš o niekom vo svojej družine, oddiele či zbore, že mu neprišlo aktuálne či niektoré z predchádzajúcich čísel, daj mu vedieť nech sa nám ozve na emailovú adresu ustredie@skauting.sk. Ak si radca alebo vodca, ozvať sa nám môžeš priamo ty. Ďakujeme.

Ako je to s časopismi v rámci registrácie

V súčasnosti platí pravidlo, že časopisy posielame všetkým členom Slovenského skautingu (SLSK), ktorí sú v príslušnom roku zaregistrovaní. To znamená, že odo dňa prijatia registrácie na Ústredie a prijatia platby má každý člen Slovenského skautingu nárok na jeden časopis podľa svojho výberu – v rámci registrácie a automaticky.

Viac o zasielaní časopisov a predplatnom.