Buďme pripravení pomôcť Ukrajine. Hľadáme dobrovoľníkov!

Foto: Archív Skautská služba

Milí skautskí dobrovoľníci! V reakcii na súčasnú situáciu hľadáme spôsoby, s ktorými budeme môcť čo najlepšie využiť možnosti nášho skautského hnutia a pomôcť. Preto bol tímom Skautskej služby vytvorený nový prihlasovací formulár monitorujúci predbežný záujem o pomoc počas vojnovej krízy na Ukrajine.

V prípade záujmu pomáhať Vás prosíme o jeho vyplnenie cez tento odkaz.

Momentálne čakáme na vyjadrenia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky a vývoj situácie. Slovenský skauting aktívne pracuje na nadväzovaní spoluprác s inými humanitárnymi organizáciami na podporu koordinovanej pomoci Ukrajinskému národu a o konkrétnych možnostiach pomoci Vás budeme informovať hneď, keď to bude aktuálne.

V prípade záujmu zatiaľ okrem vyplnenia formulára môžete pomôcť aspoň finančne, informácie o aktuálne prebiehajúcich zbierkach rôznych organizácií nájdete na našom webe v tomto článku.

Ďalšie informácie budeme poskytovať v najbližších dňoch na webovej stránke a sociálnych sieťach Slovenského skautingu.

Ak máte akékoľvek otázky, nápady, pripomienky, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu na  sluzba@skauting.sk.

Ďakujeme za záujem pomáhať.