Úvod Skauti Vzdelávanie Vzdelávacie tímy Námorná akadémia vodných skautov – NAVS

Námorná akadémia vodných skautov – NAVS

Vodca tímu: Marek Pleško – Marcus
Web: www.navs.aqua.sk | facebook
Predstavenie tímu: www.navs.aqua.sk/tim-navs
Kontakt: marekplesko@gmail.com

Námorná akadémia vodných skautov (NAVS) je tvorená špecializovaným skautským vzdelávacím tímom, ktorý sa zameriava na vzdelávanie a tréning všetkých skautských vekových kategórií so záujmom o rozvoj vodno-skautského programu (alebo jeho prvkov) v domácom oddiele/zbore. Dôraz pri tom kladie na bezpečnosť práce s deťmi a mládežou pri realizácii vodného programu. Vzdelávanie je v rovnakej miere prístupné všetkým skautom – z vodno-skautských aj univerzálnych („suchozemských“) oddielov. NAVS vznikla v roku 2011. Bola zriadená Hlavným kapitanátom vodných skautov (HKVS) prostredníctvom kapitána HKVS pre vzdelávanie, ktorý je zároveň koordinátorom NAVS.

skauting-vzdelavanie-tim-navs-n-logo

NAVS ponúka kvalitné rozšírené skautské vzdelávanie v troch stupňoch hodnostného vzdelávania:

  • Kormidelnícky kurz (14 +) – je variantom radcovského kurzu so zameraním na motiváciu a tréning radcov družín u vodných skautov, absolvent získa základne informácie o realizácii vodného programu.
  • Dôstojnícky kurz (15 +) – je variantom líderskej rangerskej školy so zameraním na tréning zástupcov vodcov u vodných skautov, absolvent má oprávnenie pomáhať pri realizácii vodného programu v oddiely.
  • Kapitánska lesná škola (19 +) – je špecializovanou lesnou školou pre držiteľov vodcovského dekrétu, absolvent je oprávnený samostatne realizovať vodný program v oddiely do náročnosti vodného terénu WWII.

Okrem ustálených vzdelávacích kurzov NAVS organizuje aj samostatné výcviky – modulové kurzy (Kurz vodnej záchrany, Kurz Kanoe, Kurz jachtingu, Kurz lodiar a ďalšie).

Činnosť NAVS nespočíva iba v organizácii vyššie popísaných kurzov, ale aj v agendách zahrňujúcich celkové formálne zastrešenie vzdelávania vodných skautov a ostatných skautov so záujmom o implmentáciu vodného programu.

Novinky vo vzdelávaní

Prihlasovanie na Gilwellskú inštruktorskú školu 2021 spustené

Rok 2021 bude opäť aj rokom Gilwellskej inštruktorskej lesnej školy (GILŠ), ktorá je určená pre všetkých, ktorí sa rozhodnú popracovať na svojich víziách, zručnostiach...
Vzdelávanie v Slovenskom skautingu v čase pandémie.

Vzdelávanie v čase pandémie

V nasledujúcom texte sa Vám budeme snažiť priniesť odpovede na otázky, ktoré si možno v poslednej dobe kladiete v súvislosti so vzdelávaním v Slovenskom...

Vzdelávanie v Slovenskom skautingu v časoch COVID-19

V aktuálnej situácii okrem mnohých ďalších riešime aj otázku vzdelávacích kurzov. Pozastavenie činnosti Slovenského skautingu viedlo aj k zrušeniu či presunutiu vzdelávacích kurzov naplánovaných...

Rada pre vzdelávanie vyhlasuje termín líderských skúšok

Je to tu! Záujemcovia o líderský dekrét majú jedinečnú príležitosť prihlásiť sa na líderské skúšky Rady pre vzdelávanie. Termín skúšky je 25. máj 2019. Predpokladaným...