#roveri100

Osláv storočnicu služby!

Na oslavu storočnice roveringu vznikla jedinečná výzva. Získať ju bolo možné iba v presne vymedzenom čase a najbližšie až o ďalších 100 rokov. Do plnenia sa mohli zapojiť len členovia vo veku 19+ a aj preto bola táto výzva vysoko lukratívna. Zároveň ponúkla jedinečnú možnosť nastaviť si vlastný cieľ a formu jeho splnenia. Či už to bola služba seba a dokázal si si každý druhý deň nájsť čas na dobrú knihu, alebo to bola služba blížnym a aspoň 3-krát do týždňa si sa na polhodinu porozprával s rodičmi alebo blízkymi. Táto výzva ťa sprevádzala na tvojej ceste k úspechu.

Podmienky

Vyber si jednu z 3 oblastí:

  • služba sebe
  • služba blížnym
  • služba Bohu

a stanov si v nej vlastný cieľ, ktorý chceš dosiahnuť. Môže to byť sen, ktorý si už dlho túžiš naplniť alebo veľký prejav služby, je to na tebe. Cieľ by mal byť merateľný, aby si vedel na záver povedať, ako sa ti darilo. Na splnenie cieľa máš 100 dní s presným začiatkom 5.5. až do 12.8.2018. Výzva sa bude plniť spoločne. Podmienkou plnenia je prihlásenie sa na výzvu cez formulár. Môžeš pridať aj fotku alebo video. V posledný deň – Úsvit roveringu sa na chvíľu zastav a zhodnoť naplnenie svojho cieľa. Nikto ťa nebude kontrolovať, ako veľmi si bol úspešný alebo nie – stačí, že nám pošleš svoju fotku zo záveru plnenia na program@skauting.sk a my ti pošleme nášivku výzvy aj s pozdravom.

Na inšpiráciu

Stonka si myslí, že popri škole, družinovkách a hudobnej zanedbáva službu sebe a nemá dostatok pohybu. Preto si ako cieľ zvolí zlepšenie kondičky a ako spôsob plnenia si vyberie 2x do týždňa behať a 2x cvičiť s vlastnou váhou. Prípadne si určí kvantitatívny cieľ (20 zdvihov/100 drepov/odbehnúť pol maratón …)
V deň Úsvitu roveringu sa Stonka zamyslí nad tým či výzvu splnila. Počas tábora síce nebehala a necvičila, avšak fyzickej aktivity mala dosť. Okrem toho bola ešte 2 týždne v júni chorá, tak mala pauzu. Inak však poctivo pracovala na splnení cieľa a kondičku si naozaj zlepšila. Preto si na skautskú česť uznáva výzvu ako splnenú.

Bob si zase uvedomuje, že maká pre druhých a stíha rozvíjať svojho ducha aj telo. Kedže sa nepovažuje za veriaceho, rozmer služby Bohu mu unikal. Preto sa teraz rozhodol dať si cieľ “Hľadať”. Bude sa ho snažiť splniť tým, že 1x do týždňa sa porozpráva s niekým, kto je veriaci, prečíta niečo hodnotné na túto tému alebo navštívi nejaké miesto, kde “býva Boh”. Popri tom si každý večer do zápisníka napíše postrehy zo svojho hľadania, za čo je vďačný.
V deň Úsvitu Bob zhodnotí, že mu táto výzva pomohla rozšíriť obzory, zamyslieť sa nad mnohými vecami a pozrieť sa na veci z iného uhla pohľadu. Výzvu považuje za splnenú.

Lothar cíti, že mu veľmi v poslednej dobe nezostávalo veľa času na svoje okolie, a tak sa rozhodol zapojiť a za cieľ si dal, že každý víkend piatok/sobotu sa bude venovať tomu, kto to potrebuje, pričom si svoj harmonogram kedy, komu a kde pomôže bude vypĺňať počas týždňa tak, že sa bude pýtať.
V deň Úsvitu roveringu sa Lothar pozrie na svoj harmonogram a objektívne zhodnotí, či sa venoval dostatočné úsilie tomuto cieľu a dosiahol, pre jeho spokojnosť, aspoň 50% úspešnosť plánu.

skauting-program-vyzva-skauti-22

Aktuálne najčítanejšie

Na ceste za aktívnym občianstvom

Sloboda, demokracia, komunita. To nie sú len prázdne slová. Naopak, sú to slová, ktoré v nás vzbudzujú chuť konať, nie nečinne sedieť a byť...

Deň Zeme: Zaujímavé fakty, o ktorých ste možno nevedeli

Každý rok 22. apríla ľudia na celom svete oslavujú Deň Zeme. Je to špeciálny deň, kedy prejavujeme uznanie našej planéte a podnikáme kroky na...

Ak chceš byť tvorcom zmeny, rozhliadni sa okolo seba

Dnes sme sa rozprávali s Apelkou, civilným menom tiež Líviou o tom, ako so svojim domovským 70. zborom Bizón víťazí! rozbiehala projekt pomoci Imobiliu – vznikajúcemu...