Úvod Skauti Program Výzvy Modrý šíp

Modrý šíp

 1. V letných mesiacoch počas dvoch týždňov nezjem zmrzlinu (nanuk apod.) – bod sa neplní počas tábora.
 2. Doma dobrovoľne pripravím rodičom prekvapenie: sám/sama si upracem izbu vrátane oblečenia v skrinkách a zásuvkách, upracem dom/byt (umyjem a upracem riad, umyjem podlahy, povysávam koberce, vynesiem smeti,…) a pre celú rodinu pripravím jednoduché jedlo (chlieb s nátierkou,…).
 3. Počas troch týždňov nezjem žiadnu sladkosť.
 4. Dva mesiace nebudem žuvať žuvačky.
 5. Tri mesiace budem doma dobrovoľne pomáhať s domácimi prácami.
 6. Počas štyroch mesiacov sa budem starať o jedno z najmladších vĺčat, budem mu vo všetkom pomáhať a budem jeho vzor. Vĺča mi vyberie vodca alebo vodkyňa.
 7. Vodcu alebo vodkyňu budem priebežne informovať o tom, čo sa mi už podarilo. Nebudem sa však dožadovať nášivky, trpezlivo počkám, kým mi ju vodca alebo vodkyňa udelí.

Poznámky

 • Modrý šíp je výzva pre vĺčatá a včielky od 9 rokov.
 • Plnenie bodov si vĺča alebo včielka každý deň zapisuje do tabuľky ktorú dostane od vodcu alebo vodkyne. Plnenie bodov je možné značiť napríklad aj do kalendára.
 • Jednotlivé body výzvy je možné plniť súčasne.
 • Pokiaľ vĺča alebo včielka niektorý z bodov poruší, začína znova plniť konkrétny bod. Počet opakovaných pokusov o splnenie bodu nie je obmedzený. Body predtým úspešne splnené sa už znova neplnia.
 • Po splnení všetkých bodov dostane vĺča alebo včielka nášivku výzvy, ktorú môže nosiť našitú na rovnošate natrvalo (podobne ako je tomu pri splnení Troch orlích pier u skautov a skautiek).
skauting-program-vyzva-vlcata-4

Aktuálne najčítanejšie

Zapoj sa do aktivít Dňa zamyslenia 2023!

World thinking day (WTD) – Svetový deň zamyslenia je dňom medzinárodného priateľstva. Každý rok 22. februára vodkyne a skautky oslavujú skautské hnutie a spoločne...

Hodnotenie kvality oddielov a zborov za rok 2022 o čosi skôr!

Každým rokom sa snažíme napredovať a v tom nám pomáha aj vaše každoročné vypĺňanie hodnotenia kvality oddielov a zborov. Okrem toho, že to slúži...

Nová vizuálna identita: aké zmeny nás čakajú?

Ľudské bytosti sú vizuálnejšie, ako by ste si mohli myslieť. Na rozdiel od psov, ktorí sa spoliehajú na čuch, alebo delfínov, ktorí sú pri...