Domov Skauti Program Výzvy Modrý šíp

Modrý šíp

 1. V letných mesiacoch počas dvoch týždňov nezjem zmrzlinu (nanuk apod.) – bod sa neplní počas tábora.
 2. Doma dobrovoľne pripravím rodičom prekvapenie: sám/sama si upracem izbu vrátane oblečenia v skrinkách a zásuvkách, upracem dom/byt (umyjem a upracem riad, umyjem podlahy, povysávam koberce, vynesiem smeti,…) a pre celú rodinu pripravím jednoduché jedlo (chlieb s nátierkou,…).
 3. Počas troch týždňov nezjem žiadnu sladkosť.
 4. Dva mesiace nebudem žuvať žuvačky.
 5. Tri mesiace budem doma dobrovoľne pomáhať s domácimi prácami.
 6. Počas štyroch mesiacov sa budem starať o jedno z najmladších vĺčat, budem mu vo všetkom pomáhať a budem jeho vzor. Vĺča mi vyberie vodca alebo vodkyňa.
 7. Vodcu alebo vodkyňu budem priebežne informovať o tom, čo sa mi už podarilo. Nebudem sa však dožadovať nášivky, trpezlivo počkám, kým mi ju vodca alebo vodkyňa udelí.

Poznámky

 • Modrý šíp je výzva pre vĺčatá a včielky od 9 rokov.
 • Plnenie bodov si vĺča alebo včielka každý deň zapisuje do tabuľky ktorú dostane od vodcu alebo vodkyne. Plnenie bodov je možné značiť napríklad aj do kalendára.
 • Jednotlivé body výzvy je možné plniť súčasne.
 • Pokiaľ vĺča alebo včielka niektorý z bodov poruší, začína znova plniť konkrétny bod. Počet opakovaných pokusov o splnenie bodu nie je obmedzený. Body predtým úspešne splnené sa už znova neplnia.
 • Po splnení všetkých bodov dostane vĺča alebo včielka nášivku výzvy, ktorú môže nosiť našitú na rovnošate natrvalo (podobne ako je tomu pri splnení Troch orlích pier u skautov a skautiek).
skauting-program-vyzva-vlcata-4

Aktuálne najčítanejšie

Na ceste za aktívnym občianstvom

Sloboda, demokracia, komunita. To nie sú len prázdne slová. Naopak, sú to slová, ktoré v nás vzbudzujú chuť konať, nie nečinne sedieť a byť...

Deň Zeme: Zaujímavé fakty, o ktorých ste možno nevedeli

Každý rok 22. apríla ľudia na celom svete oslavujú Deň Zeme. Je to špeciálny deň, kedy prejavujeme uznanie našej planéte a podnikáme kroky na...

Ak chceš byť tvorcom zmeny, rozhliadni sa okolo seba

Dnes sme sa rozprávali s Apelkou, civilným menom tiež Líviou o tom, ako so svojim domovským 70. zborom Bizón víťazí! rozbiehala projekt pomoci Imobiliu – vznikajúcemu...