Domov Skauti Program Výzvy Malý modrý život

Malý modrý život

Nauč svoje dieťa správnym návykom!

Podmienky splnenia

Výzva je vhodná pre deti od 3 do 6 rokov.

20 dní sa snažím so svojím dieťaťom žiť čo najlepšie podľa 5 pravidiel Malého modrého života. Za tento čas nezískame viac ako 20 bielych políčok.

Každý deň sa budeme snažiť splniť všetkých týchto 5 predsavzatí. Pripravíme si alebo si stiahneme tabuľku na celý mesiac a každý večer si vyfarbíme modrou farbou políčka, ktoré sa nám za tento deň podarilo splniť. Budeme sa snažiť stále zlepšovať, aby sme mali čím viac políčok v tabuľke modrých. Ak splníme podmienky výzvy, prijmeme predsavzatie – každý pondelok budeme opäť plniť Malý modrý život, aby sme sa udržali v „modrej“ kondícii.

Päť pravidiel Malého modrého života

  • Čerstvý vzduch – Každý deň sa rodič snaží dopriať dieťaťu aspoň trochu čerstvého vzduchu a poskytnúť tak priestor na vybehanie sa a zmysluplné minutie nahromadenej energie.
  • Čistenie zubov – Ráno a večer si poriadne vyčistite zuby. Rodič nezabudne na správne dočistenie.
  • Čestné jednanie –Dieťa by počas dňa nemalo nikomu ublížiť, úmyselne poškodiť nejakú vec či hračku. Nebude sa správať jedovito, kričať či násilným spôsobom presadzovať svoje. Dieťa môžeme motivovať k slušnému spoločenskému správaniu. Rodič si môže vybrať, na ktorú zo slabších oblastí dieťaťa túto úlohu zameria. Aj túto úlohu si vyfarbíte až na konci dňa.
  • Upratanie hračiek – Po hraní/pred spaním/večer si dieťa samo poupratuje hračky na miesto na to určené.
  • Radostný zážitok –Každý večer sa rodič s dieťaťom porozpráva o tom, čo pekné dieťa počas dňa zažilo, čo sa mu páčilo či čo ho potešilo. Deň uzavrieme s pozitívnou náladou.

Prílohy

Tabuľka na stiahnutie a tlač:

Aktuálne najčítanejšie

Plamienok mieru a pokoja tento rok priniesol malý skaut Michael

Betlehemské svetlo v Bazilike Narodenia Pána v Betleheme odpaľuje každý rok rakúske dievča alebo chlapec, ktorému sa hovorí "Dieťa svetla". Toto vyznamenanie získava za...

Prinášame všetky základné informácie o 34. ročníku Betlehemského svetla

Betlehemské svetlo sa odpaľuje z plamienka horiaceho v Bazilike Narodenia pána v Betleheme, odkiaľ osobným odovzdávaním zo sviečky na sviečku putuje medzi miliónmi ľudí....

Projekt Betlehemské svetlo prichádza tento rok v novom dizajne

Tridsaťštyri rokov tradície na pevných hodnotách, stabilite a nespočítateľnom presahu našej organizácie. Betlehemské svetlo ako výrazný projekt sme rebrandovali, aby bolo zrejmé, že jeho...