Domov Skauti Program Výzvy Malý modrý život

Malý modrý život

Nauč svoje dieťa správnym návykom!

Podmienky splnenia

Výzva je vhodná pre deti od 3 do 6 rokov.

20 dní sa snažím so svojím dieťaťom žiť čo najlepšie podľa 5 pravidiel Malého modrého života. Za tento čas nezískame viac ako 20 bielych políčok.

Každý deň sa budeme snažiť splniť všetkých týchto 5 predsavzatí. Pripravíme si alebo si stiahneme tabuľku na celý mesiac a každý večer si vyfarbíme modrou farbou políčka, ktoré sa nám za tento deň podarilo splniť. Budeme sa snažiť stále zlepšovať, aby sme mali čím viac políčok v tabuľke modrých. Ak splníme podmienky výzvy, prijmeme predsavzatie – každý pondelok budeme opäť plniť Malý modrý život, aby sme sa udržali v „modrej“ kondícii.

Päť pravidiel Malého modrého života

  • Čerstvý vzduch – Každý deň sa rodič snaží dopriať dieťaťu aspoň trochu čerstvého vzduchu a poskytnúť tak priestor na vybehanie sa a zmysluplné minutie nahromadenej energie.
  • Čistenie zubov – Ráno a večer si poriadne vyčistite zuby. Rodič nezabudne na správne dočistenie.
  • Čestné jednanie –Dieťa by počas dňa nemalo nikomu ublížiť, úmyselne poškodiť nejakú vec či hračku. Nebude sa správať jedovito, kričať či násilným spôsobom presadzovať svoje. Dieťa môžeme motivovať k slušnému spoločenskému správaniu. Rodič si môže vybrať, na ktorú zo slabších oblastí dieťaťa túto úlohu zameria. Aj túto úlohu si vyfarbíte až na konci dňa.
  • Upratanie hračiek – Po hraní/pred spaním/večer si dieťa samo poupratuje hračky na miesto na to určené.
  • Radostný zážitok –Každý večer sa rodič s dieťaťom porozpráva o tom, čo pekné dieťa počas dňa zažilo, čo sa mu páčilo či čo ho potešilo. Deň uzavrieme s pozitívnou náladou.

Prílohy

Tabuľka na stiahnutie a tlač:

Aktuálne najčítanejšie

Deň Zeme: Zaujímavé fakty, o ktorých ste možno nevedeli

Každý rok 22. apríla ľudia na celom svete oslavujú Deň Zeme. Je to špeciálny deň, kedy prejavujeme uznanie našej planéte a podnikáme kroky na...

Deň svätého Juraja, patróna skautov, oslávime už deviatykrát

O týždeň nás čaká už deviaty ročník Dňa so skautskou šatkou. Pri rannom zakladaní skautskej šatky na krk si spomenieme na nášho patróna, svätého Juraja....

Na ceste za aktívnym občianstvom

Sloboda, demokracia, komunita. To nie sú len prázdne slová. Naopak, sú to slová, ktoré v nás vzbudzujú chuť konať, nie nečinne sedieť a byť...