Úvod Skauti Program Výzvy Malý modrý život

Malý modrý život

Nauč svoje dieťa správnym návykom!

Podmienky splnenia

Výzva je vhodná pre deti od 3 do 6 rokov.

20 dní sa snažím so svojím dieťaťom žiť čo najlepšie podľa 5 pravidiel Malého modrého života. Za tento čas nezískame viac ako 20 bielych políčok.

Každý deň sa budeme snažiť splniť všetkých týchto 5 predsavzatí. Pripravíme si alebo si stiahneme tabuľku na celý mesiac a každý večer si vyfarbíme modrou farbou políčka, ktoré sa nám za tento deň podarilo splniť. Budeme sa snažiť stále zlepšovať, aby sme mali čím viac políčok v tabuľke modrých. Ak splníme podmienky výzvy, prijmeme predsavzatie – každý pondelok budeme opäť plniť Malý modrý život, aby sme sa udržali v „modrej“ kondícii.

Päť pravidiel Malého modrého života

  • Čerstvý vzduch – Každý deň sa rodič snaží dopriať dieťaťu aspoň trochu čerstvého vzduchu a poskytnúť tak priestor na vybehanie sa a zmysluplné minutie nahromadenej energie.
  • Čistenie zubov – Ráno a večer si poriadne vyčistite zuby. Rodič nezabudne na správne dočistenie.
  • Čestné jednanie –Dieťa by počas dňa nemalo nikomu ublížiť, úmyselne poškodiť nejakú vec či hračku. Nebude sa správať jedovito, kričať či násilným spôsobom presadzovať svoje. Dieťa môžeme motivovať k slušnému spoločenskému správaniu. Rodič si môže vybrať, na ktorú zo slabších oblastí dieťaťa túto úlohu zameria. Aj túto úlohu si vyfarbíte až na konci dňa.
  • Upratanie hračiek – Po hraní/pred spaním/večer si dieťa samo poupratuje hračky na miesto na to určené.
  • Radostný zážitok –Každý večer sa rodič s dieťaťom porozpráva o tom, čo pekné dieťa počas dňa zažilo, čo sa mu páčilo či čo ho potešilo. Deň uzavrieme s pozitívnou náladou.

Prílohy

Tabuľka na stiahnutie a tlač:

Aktuálne najčítanejšie

Letné skautské tábory 2022 s Manuálom pre organizátorov v kocke

Aktualizované k 13.6.2022 Skautské tábory sú za rohom a my veríme, že všetky prípravy sú v plnom prúde. Tento rok nás čakajú skautské tábory také,...

Duchovné aktivity na tábory

Leto cítiť vo vzduchu, prípravy na tábor sú už v plnom prúde. Hľadáte spôsob, ako podporiť duchovný rozvoj? Ponúkame inšpiráciu na 10 aktivít a...

Skautské letné tábory a finančná podpora zborov pre deti z Ukrajiny

Iniciatíva Skautskej služby sa rozhodla finančne a materiálne podporiť zbory, ktoré zoberú na svoje skautské letné tábory deti z Ukrajiny. Koho podporíme?Podporených bude 60 ukrajinských...

Sledujte nás

4,590fanúšikovPáči sa
2,669sledujúcichSledovať
296sledujúcichSledovať
188odberateľovOdoberať