1. Vyrobili sme plagát s rôznymi druhmi oblakov a umiestnili ho na nástenku v klubovni.
  2. Postavili sme si prístrešok proti dažďu aj s odtokovými jarčekmi proti podmytiu/podmočeniu.
  3. Naučili sme sa, ako odhadnúť vývoj počasia podľa prírodných úkazov (červené zore, stúpajúce oblaky do atmosféry, vietor, nízko lietajúci hmyz).
  4. Počas doby 2 týždňov sme 2-krát denne vždy v rovnakom čase (ráno a popoludní) robili záznamy o predpovediach a o reálnom počasí (teplota, oblačnosť).
  5. Navštívili sme meteorologickú stanicu, porozprávali sme sa s meteorológom a oboznámili sa s činnosťou prístrojov stanice.
  6. Spravili sme si kalendár pranostík o počasí a zavesili si ho v klubovni. Aspoň 3 z nich sme pozorovali a diskutovali o ich pravdivosti/aktuálnosti.
  7. Naučili sme sa, ako v prírode predchádzať zvlhnutiu vecí vplyvom dažďa/rosy/vlhkosti.
  8. S pomocou teplomera, odmerky na vodu a vrtuľky sme si vyrobili vlastnú meteostanicu. Umiestnili sme ju do exteriéru a sledovali ju.
skauting-program-odborka-vlcata-51

Aktuálne najčítanejšie

Nový obraz, pôvodné hodnoty: Predstavujeme novú vizuálnu identitu Slovenského skautingu

Deň, na ktorý sme s napätím čakali, konečne nastal. Po dlhých mesiacoch tvrdej práce dobrovoľníkov, zamestnancov Ústredia a kreatívcov z marketingovej agentúry Kreativ Gang...

Prieskum o skautských časopisoch je spustený!

S vydaním jarného čísla časopisov sme spustili projekt analýzy. Na jej počiatku je veľmi potrebný aj tvoj názor a pohľad na samotné časopisy. Naše...

Táborenie na dotačných plochách

Tábory sa nám pomaly blížia, s nimi aj prípravy účastníkov a vedúcich. Jednou z otázok, ktorá máta nejedného táborového vedúceho stanového tábora je aj...