1. Vyrobili sme plagát s rôznymi druhmi oblakov a umiestnili ho na nástenku v klubovni.
  2. Postavili sme si prístrešok proti dažďu aj s odtokovými jarčekmi proti podmytiu/podmočeniu.
  3. Naučili sme sa, ako odhadnúť vývoj počasia podľa prírodných úkazov (červené zore, stúpajúce oblaky do atmosféry, vietor, nízko lietajúci hmyz).
  4. Počas doby 2 týždňov sme 2-krát denne vždy v rovnakom čase (ráno a popoludní) robili záznamy o predpovediach a o reálnom počasí (teplota, oblačnosť).
  5. Navštívili sme meteorologickú stanicu, porozprávali sme sa s meteorológom a oboznámili sa s činnosťou prístrojov stanice.
  6. Spravili sme si kalendár pranostík o počasí a zavesili si ho v klubovni. Aspoň 3 z nich sme pozorovali a diskutovali o ich pravdivosti/aktuálnosti.
  7. Naučili sme sa, ako v prírode predchádzať zvlhnutiu vecí vplyvom dažďa/rosy/vlhkosti.
  8. S pomocou teplomera, odmerky na vodu a vrtuľky sme si vyrobili vlastnú meteostanicu. Umiestnili sme ju do exteriéru a sledovali ju.
skauting-program-odborka-vlcata-51

Aktuálne najčítanejšie

7 častých otázok od rodičov, keď dávajú dieťa na skauting

Skauting je skvelý spôsob, ako podporiť a rozvíjať svoje deti. Je to cesta, ako ich naučiť pracovným návykom, zodpovednosti, zdravému životnému štýlu či sociálnym...

Unikátna výzva: Spoločne oslávme desiaty ročník týždňa za mier!

Malými krokmi k veľkým skutkom. Presne o tom je príležitostná výzva Kroky mieru, ktorú bude možné plniť si len od 1. septembra do 15....

Skauting ako apolitická alebo nepolitická organizácia?

S blížiacimi sa predčasnými voľbami sa na voličov vrhajú z každej strany billboardy alebo reklamy jednotlivých politických strán. Niektorí sľubujú sociálne istoty, iní nedajú...