1. Vyrobili sme plagát s rôznymi druhmi oblakov a umiestnili ho na nástenku v klubovni.
  2. Postavili sme si prístrešok proti dažďu aj s odtokovými jarčekmi proti podmytiu/podmočeniu.
  3. Naučili sme sa, ako odhadnúť vývoj počasia podľa prírodných úkazov (červené zore, stúpajúce oblaky do atmosféry, vietor, nízko lietajúci hmyz).
  4. Počas doby 2 týždňov sme 2-krát denne vždy v rovnakom čase (ráno a popoludní) robili záznamy o predpovediach a o reálnom počasí (teplota, oblačnosť).
  5. Navštívili sme meteorologickú stanicu, porozprávali sme sa s meteorológom a oboznámili sa s činnosťou prístrojov stanice.
  6. Spravili sme si kalendár pranostík o počasí a zavesili si ho v klubovni. Aspoň 3 z nich sme pozorovali a diskutovali o ich pravdivosti/aktuálnosti.
  7. Naučili sme sa, ako v prírode predchádzať zvlhnutiu vecí vplyvom dažďa/rosy/vlhkosti.
  8. S pomocou teplomera, odmerky na vodu a vrtuľky sme si vyrobili vlastnú meteostanicu. Umiestnili sme ju do exteriéru a sledovali ju.
skauting-program-odborka-vlcata-51

Aktuálne najčítanejšie

Zapoj sa do aktivít Dňa zamyslenia 2023!

World thinking day (WTD) – Svetový deň zamyslenia je dňom medzinárodného priateľstva. Každý rok 22. februára vodkyne a skautky oslavujú skautské hnutie a spoločne...

Hodnotenie kvality oddielov a zborov za rok 2022 o čosi skôr!

Každým rokom sa snažíme napredovať a v tom nám pomáha aj vaše každoročné vypĺňanie hodnotenia kvality oddielov a zborov. Okrem toho, že to slúži...

Projekty, ktoré sa rozbehnú v plnom prúde vďaka novej kolegyni

Na Ústredí Slovenského skautingu sme medzi sebou privítali novú kolegyňu, ktorá sa bude venovať 3 veľkým projektom, ktoré sa vám bude snažiť priblížiť. Ktoré...