1. Vyrobili sme plagát s rôznymi druhmi oblakov a umiestnili ho na nástenku v klubovni.
  2. Postavili sme si prístrešok proti dažďu aj s odtokovými jarčekmi proti podmytiu/podmočeniu.
  3. Naučili sme sa, ako odhadnúť vývoj počasia podľa prírodných úkazov (červené zore, stúpajúce oblaky do atmosféry, vietor, nízko lietajúci hmyz).
  4. Počas doby 2 týždňov sme 2-krát denne vždy v rovnakom čase (ráno a popoludní) robili záznamy o predpovediach a o reálnom počasí (teplota, oblačnosť).
  5. Navštívili sme meteorologickú stanicu, porozprávali sme sa s meteorológom a oboznámili sa s činnosťou prístrojov stanice.
  6. Spravili sme si kalendár pranostík o počasí a zavesili si ho v klubovni. Aspoň 3 z nich sme pozorovali a diskutovali o ich pravdivosti/aktuálnosti.
  7. Naučili sme sa, ako v prírode predchádzať zvlhnutiu vecí vplyvom dažďa/rosy/vlhkosti.
  8. S pomocou teplomera, odmerky na vodu a vrtuľky sme si vyrobili vlastnú meteostanicu. Umiestnili sme ju do exteriéru a sledovali ju.
skauting-program-odborka-vlcata-51

Aktuálne najčítanejšie

Registrácia na rok 2021

Máme pred sebou ďalší kalendárny rok a s ním prichádza aj povinnosť v podobe registrácie. Prinášame vám stručný návod k priebehu registrácie do Slovenského...

Zvýhodnený rodinný členský poplatok na rok 2021

Náčelníctvo Slovenského skautingu vníma dôležitosť rodinného skautingu a plne podporuje aktivity a členov, ktorí sa registrujú ako celé, viacpočetné rodiny. Snažíme sa počúvať a...

Hľadáme posilu do vedenia Slovenského skautingu. Staň sa kľúčovou osobnosťou organizácie a formuj...

Ústredie Slovenského skautingu prechádza postupnými zmenami, ktorých hlavným cieľom je zefektívnenie každodenného riadenia hlavnej výkonnej zložky organizácie. Prvou zmenou bolo vytvorenie novej pozície vedúcej...

Sledujte nás

4,022fanúšikovPáči sa
2,669sledujúcichSledovať
296sledujúcichSledovať
188odberateľovOdoberať