1. S družinou/oddielom alebo s rodičmi sme absolvovali aspoň tri výlety do prírody v dĺžke aspoň troch hodín. Teplota vzduchu bola pod bodom mrazu.
  2. Postavili sme si iglú z ľadu, ktorý sme získali zamrznutím vody v exteriéri. Ak nie sú vhodné podmienky, vytvorili sme maketu iglu.
  3. Postavili sme kŕmidlo pre vtáčiky, umiestnili sme ho do exteriéru (za okno, na plot, na konár stromu) alebo sme aspoň mesiac zdravo prikrmovali vtáky v už existujúcom kŕmidle.
  4. Urobili sme pokus so zmrazením rôznych druhov tekutín (sladká voda, slaná voda, lieh, olej). Porovnali sme správanie sa tekutín a zapísali si výsledky.
  5. Absolvovali sme diskusiu s otužilcom (ľadový medveď) alebo so zamestnancom, ktorý sa stará o ľad na zimnom štadióne (rolba, úprava ľadovej plochy).
  6. Vyskúšal som si niektorý zo zimných športov na ľade (hokej, korčuľovanie, curling…).
  7. Porozprávali sme sa o živote zvierat v zime – ako zimujú a ako migrujú.
skauting-program-odborka-vlcata-53

Aktuálne najčítanejšie

Zapoj sa do aktivít Dňa zamyslenia 2023!

World thinking day (WTD) – Svetový deň zamyslenia je dňom medzinárodného priateľstva. Každý rok 22. februára vodkyne a skautky oslavujú skautské hnutie a spoločne...

Hodnotenie kvality oddielov a zborov za rok 2022 o čosi skôr!

Každým rokom sa snažíme napredovať a v tom nám pomáha aj vaše každoročné vypĺňanie hodnotenia kvality oddielov a zborov. Okrem toho, že to slúži...

Dôležité administratívne dátumy a online kalendár

Aj v tomto kalendárnom roku nás čakajú v rámci administratívy dôležité termíny, na ktoré treba myslieť.31. január - zaslanie registračného hárku zboru +...