1. S družinou/oddielom alebo s rodičmi sme absolvovali aspoň tri výlety do prírody v dĺžke aspoň troch hodín. Teplota vzduchu bola pod bodom mrazu.
  2. Postavili sme si iglú z ľadu, ktorý sme získali zamrznutím vody v exteriéri. Ak nie sú vhodné podmienky, vytvorili sme maketu iglu.
  3. Postavili sme kŕmidlo pre vtáčiky, umiestnili sme ho do exteriéru (za okno, na plot, na konár stromu) alebo sme aspoň mesiac zdravo prikrmovali vtáky v už existujúcom kŕmidle.
  4. Urobili sme pokus so zmrazením rôznych druhov tekutín (sladká voda, slaná voda, lieh, olej). Porovnali sme správanie sa tekutín a zapísali si výsledky.
  5. Absolvovali sme diskusiu s otužilcom (ľadový medveď) alebo so zamestnancom, ktorý sa stará o ľad na zimnom štadióne (rolba, úprava ľadovej plochy).
  6. Vyskúšal som si niektorý zo zimných športov na ľade (hokej, korčuľovanie, curling…).
  7. Porozprávali sme sa o živote zvierat v zime – ako zimujú a ako migrujú.
skauting-program-odborka-vlcata-53

Aktuálne najčítanejšie

Nový obraz, pôvodné hodnoty: Predstavujeme novú vizuálnu identitu Slovenského skautingu

Deň, na ktorý sme s napätím čakali, konečne nastal. Po dlhých mesiacoch tvrdej práce dobrovoľníkov, zamestnancov Ústredia a kreatívcov z marketingovej agentúry Kreativ Gang...

Táborenie na dotačných plochách

Tábory sa nám pomaly blížia, s nimi aj prípravy účastníkov a vedúcich. Jednou z otázok, ktorá máta nejedného táborového vedúceho stanového tábora je aj...

Ako predísť krízovým situáciám

Skautské tábory poskytujú príležitosť na vyskúšanie a ozrejmenie si mnohých praktických vedomostí a zručností. Niekedy sa tábor nezaobíde bez nejakej krízovej situácie, ktorú je...