1. S družinou/oddielom alebo s rodičmi sme absolvovali aspoň tri výlety do prírody v dĺžke aspoň troch hodín. Teplota vzduchu bola pod bodom mrazu.
  2. Postavili sme si iglú z ľadu, ktorý sme získali zamrznutím vody v exteriéri. Ak nie sú vhodné podmienky, vytvorili sme maketu iglu.
  3. Postavili sme kŕmidlo pre vtáčiky, umiestnili sme ho do exteriéru (za okno, na plot, na konár stromu) alebo sme aspoň mesiac zdravo prikrmovali vtáky v už existujúcom kŕmidle.
  4. Urobili sme pokus so zmrazením rôznych druhov tekutín (sladká voda, slaná voda, lieh, olej). Porovnali sme správanie sa tekutín a zapísali si výsledky.
  5. Absolvovali sme diskusiu s otužilcom (ľadový medveď) alebo so zamestnancom, ktorý sa stará o ľad na zimnom štadióne (rolba, úprava ľadovej plochy).
  6. Vyskúšal som si niektorý zo zimných športov na ľade (hokej, korčuľovanie, curling…).
  7. Porozprávali sme sa o živote zvierat v zime – ako zimujú a ako migrujú.
skauting-program-odborka-vlcata-53

Aktuálne najčítanejšie

7 častých otázok od rodičov, keď dávajú dieťa na skauting

Skauting je skvelý spôsob, ako podporiť a rozvíjať svoje deti. Je to cesta, ako ich naučiť pracovným návykom, zodpovednosti, zdravému životnému štýlu či sociálnym...

Unikátna výzva: Spoločne oslávme desiaty ročník týždňa za mier!

Malými krokmi k veľkým skutkom. Presne o tom je príležitostná výzva Kroky mieru, ktorú bude možné plniť si len od 1. septembra do 15....

Skauting ako apolitická alebo nepolitická organizácia?

S blížiacimi sa predčasnými voľbami sa na voličov vrhajú z každej strany billboardy alebo reklamy jednotlivých politických strán. Niektorí sľubujú sociálne istoty, iní nedajú...