1. S družinou/oddielom alebo s rodičmi sme absolvovali aspoň tri výlety do prírody v dĺžke aspoň troch hodín. Teplota vzduchu bola pod bodom mrazu.
  2. Postavili sme si iglú z ľadu, ktorý sme získali zamrznutím vody v exteriéri. Ak nie sú vhodné podmienky, vytvorili sme maketu iglu.
  3. Postavili sme kŕmidlo pre vtáčiky, umiestnili sme ho do exteriéru (za okno, na plot, na konár stromu) alebo sme aspoň mesiac zdravo prikrmovali vtáky v už existujúcom kŕmidle.
  4. Urobili sme pokus so zmrazením rôznych druhov tekutín (sladká voda, slaná voda, lieh, olej). Porovnali sme správanie sa tekutín a zapísali si výsledky.
  5. Absolvovali sme diskusiu s otužilcom (ľadový medveď) alebo so zamestnancom, ktorý sa stará o ľad na zimnom štadióne (rolba, úprava ľadovej plochy).
  6. Vyskúšal som si niektorý zo zimných športov na ľade (hokej, korčuľovanie, curling…).
  7. Porozprávali sme sa o živote zvierat v zime – ako zimujú a ako migrujú.
skauting-program-odborka-vlcata-53

Najčítanejšie na skauting.sk

Naplnený záver roka s novou vianočnou výzvou

Po náročnej jari, príjemnejšom a uvoľnenejšom lete a opäť ťažšej jeseni prichádza zima. Mnohí veria, že čoskoro bude lepšie a opäť budeme môcť žiť...

Oslávte s nami deň štedrosti

#GivingTuesday je deň, kedy sa po celom svete oslavujú dobré skutky a šíri dobro. Podporme spoločne Slovenský skauting, ktorý sa stal súčasťou tejto komunity. Prečo...

Zvýhodnený rodinný členský poplatok na rok 2021

Náčelníctvo Slovenského skautingu vníma dôležitosť rodinného skautingu a plne podporuje aktivity a členov, ktorí sa registrujú ako celé, viacpočetné rodiny. Snažíme sa počúvať a...

Sledujte nás

4,022fanúšikovPáči sa
2,669sledujúcichSledovať
296sledujúcichSledovať
188odberateľovOdoberať