1. S družinou/oddielom alebo s rodičmi sme absolvovali aspoň tri výlety do prírody v dĺžke aspoň troch hodín. Teplota vzduchu bola pod bodom mrazu.
  2. Postavili sme si iglú z ľadu, ktorý sme získali zamrznutím vody v exteriéri. Ak nie sú vhodné podmienky, vytvorili sme maketu iglu.
  3. Postavili sme kŕmidlo pre vtáčiky, umiestnili sme ho do exteriéru (za okno, na plot, na konár stromu) alebo sme aspoň mesiac zdravo prikrmovali vtáky v už existujúcom kŕmidle.
  4. Urobili sme pokus so zmrazením rôznych druhov tekutín (sladká voda, slaná voda, lieh, olej). Porovnali sme správanie sa tekutín a zapísali si výsledky.
  5. Absolvovali sme diskusiu s otužilcom (ľadový medveď) alebo so zamestnancom, ktorý sa stará o ľad na zimnom štadióne (rolba, úprava ľadovej plochy).
  6. Vyskúšal som si niektorý zo zimných športov na ľade (hokej, korčuľovanie, curling…).
  7. Porozprávali sme sa o živote zvierat v zime – ako zimujú a ako migrujú.
skauting-program-odborka-vlcata-53

Aktuálne najčítanejšie

Registrácia na rok 2021

Máme pred sebou ďalší kalendárny rok a s ním prichádza aj povinnosť v podobe registrácie. Prinášame vám stručný návod k priebehu registrácie do Slovenského...

Zvýhodnený rodinný členský poplatok na rok 2021

Náčelníctvo Slovenského skautingu vníma dôležitosť rodinného skautingu a plne podporuje aktivity a členov, ktorí sa registrujú ako celé, viacpočetné rodiny. Snažíme sa počúvať a...

V roku 2021 aktualizujeme voľné programové moduly NOX i Pamäť národa

Niektoré programové prvky pravidelne aktualizujeme, pretože ich podmienky sa každý rok trochu menia. V tomto článku vám prinášame nové informácie k dvom obľúbeným voľným programovým modulom...

Sledujte nás

4,022fanúšikovPáči sa
2,669sledujúcichSledovať
296sledujúcichSledovať
188odberateľovOdoberať