1. Navštívili sme vodný mlyn, veterný mlyn alebo vodnú elektráreň a oboznámili sme sa s fungovaním vybraného objektu.
  2. Vyrobili sme si originálny vodný mlyn na potoku. Na stavbu je možné využiť rôzne materiály (odporúčané sú prírodné materiály).
  3. Pozreli sme si film/rozprávku alebo sme si prečítali príbeh o mlyne alebo o mlynárovi.
  4. Spoločne sme si na potoku vyrobili hrádzu a na jej stavbu sme použili len prírodný materiál.
  5. Vyskúšali sme si mletie múky tradičným spôsobom, preosiali ju a z umletej múky sme upiekli chlieb alebo iný jednoduchý pokrm.
  6. Spoznali sme rôzne druhy múky podľa zrnitosti a jej zloženia. Potom sme si z niektorej múky pripravili slané cesto a vyrobili z neho darček alebo ozdobu do klubovne/izby.
  7. Vyskúšali sme si, na čo všetko sa dá použiť energia vody a aké rôzne sú vlastnosti vody (hydraulika, tlak, rýchlosť, teplota…).
  8. Povedali sme si o starých slovanských zvykoch pri nakladaní s chlebom a o symbolike chleba v rôznych kultúrach. Rozprávali sme si povesti o mlynoch.
skauting-program-odborka-vlcata-50

Aktuálne najčítanejšie

7 častých otázok od rodičov, keď dávajú dieťa na skauting

Skauting je skvelý spôsob, ako podporiť a rozvíjať svoje deti. Je to cesta, ako ich naučiť pracovným návykom, zodpovednosti, zdravému životnému štýlu či sociálnym...

Skauting ako apolitická alebo nepolitická organizácia?

S blížiacimi sa predčasnými voľbami sa na voličov vrhajú z každej strany billboardy alebo reklamy jednotlivých politických strán. Niektorí sľubujú sociálne istoty, iní nedajú...

Unikátna výzva: Spoločne oslávme desiaty ročník týždňa za mier!

Malými krokmi k veľkým skutkom. Presne o tom je príležitostná výzva Kroky mieru, ktorú bude možné plniť si len od 1. septembra do 15....