1. Navštívili sme vodný mlyn, veterný mlyn alebo vodnú elektráreň a oboznámili sme sa s fungovaním vybraného objektu.
  2. Vyrobili sme si originálny vodný mlyn na potoku. Na stavbu je možné využiť rôzne materiály (odporúčané sú prírodné materiály).
  3. Pozreli sme si film/rozprávku alebo sme si prečítali príbeh o mlyne alebo o mlynárovi.
  4. Spoločne sme si na potoku vyrobili hrádzu a na jej stavbu sme použili len prírodný materiál.
  5. Vyskúšali sme si mletie múky tradičným spôsobom, preosiali ju a z umletej múky sme upiekli chlieb alebo iný jednoduchý pokrm.
  6. Spoznali sme rôzne druhy múky podľa zrnitosti a jej zloženia. Potom sme si z niektorej múky pripravili slané cesto a vyrobili z neho darček alebo ozdobu do klubovne/izby.
  7. Vyskúšali sme si, na čo všetko sa dá použiť energia vody a aké rôzne sú vlastnosti vody (hydraulika, tlak, rýchlosť, teplota…).
  8. Povedali sme si o starých slovanských zvykoch pri nakladaní s chlebom a o symbolike chleba v rôznych kultúrach. Rozprávali sme si povesti o mlynoch.
skauting-program-odborka-vlcata-50

Aktuálne najčítanejšie

Zapoj sa do aktivít Dňa zamyslenia 2023!

World thinking day (WTD) – Svetový deň zamyslenia je dňom medzinárodného priateľstva. Každý rok 22. februára vodkyne a skautky oslavujú skautské hnutie a spoločne...

Hodnotenie kvality oddielov a zborov za rok 2022 o čosi skôr!

Každým rokom sa snažíme napredovať a v tom nám pomáha aj vaše každoročné vypĺňanie hodnotenia kvality oddielov a zborov. Okrem toho, že to slúži...

Nová vizuálna identita: aké zmeny nás čakajú?

Ľudské bytosti sú vizuálnejšie, ako by ste si mohli myslieť. Na rozdiel od psov, ktorí sa spoliehajú na čuch, alebo delfínov, ktorí sú pri...