1. Navštívili sme vodný mlyn, veterný mlyn alebo vodnú elektráreň a oboznámili sme sa s fungovaním vybraného objektu.
  2. Vyrobili sme si originálny vodný mlyn na potoku. Na stavbu je možné využiť rôzne materiály (odporúčané sú prírodné materiály).
  3. Pozreli sme si film/rozprávku alebo sme si prečítali príbeh o mlyne alebo o mlynárovi.
  4. Spoločne sme si na potoku vyrobili hrádzu a na jej stavbu sme použili len prírodný materiál.
  5. Vyskúšali sme si mletie múky tradičným spôsobom, preosiali ju a z umletej múky sme upiekli chlieb alebo iný jednoduchý pokrm.
  6. Spoznali sme rôzne druhy múky podľa zrnitosti a jej zloženia. Potom sme si z niektorej múky pripravili slané cesto a vyrobili z neho darček alebo ozdobu do klubovne/izby.
  7. Vyskúšali sme si, na čo všetko sa dá použiť energia vody a aké rôzne sú vlastnosti vody (hydraulika, tlak, rýchlosť, teplota…).
  8. Povedali sme si o starých slovanských zvykoch pri nakladaní s chlebom a o symbolike chleba v rôznych kultúrach. Rozprávali sme si povesti o mlynoch.
skauting-program-odborka-vlcata-50

Najčítanejšie na skauting.sk

Naplnený záver roka s novou vianočnou výzvou

Po náročnej jari, príjemnejšom a uvoľnenejšom lete a opäť ťažšej jeseni prichádza zima. Mnohí veria, že čoskoro bude lepšie a opäť budeme môcť žiť...

Oslávte s nami deň štedrosti

#GivingTuesday je deň, kedy sa po celom svete oslavujú dobré skutky a šíri dobro. Podporme spoločne Slovenský skauting, ktorý sa stal súčasťou tejto komunity. Prečo...

Zvýhodnený rodinný členský poplatok na rok 2021

Náčelníctvo Slovenského skautingu vníma dôležitosť rodinného skautingu a plne podporuje aktivity a členov, ktorí sa registrujú ako celé, viacpočetné rodiny. Snažíme sa počúvať a...

Sledujte nás

4,022fanúšikovPáči sa
2,669sledujúcichSledovať
296sledujúcichSledovať
188odberateľovOdoberať