1. Navštívili sme vodný mlyn, veterný mlyn alebo vodnú elektráreň a oboznámili sme sa s fungovaním vybraného objektu.
  2. Vyrobili sme si originálny vodný mlyn na potoku. Na stavbu je možné využiť rôzne materiály (odporúčané sú prírodné materiály).
  3. Pozreli sme si film/rozprávku alebo sme si prečítali príbeh o mlyne alebo o mlynárovi.
  4. Spoločne sme si na potoku vyrobili hrádzu a na jej stavbu sme použili len prírodný materiál.
  5. Vyskúšali sme si mletie múky tradičným spôsobom, preosiali ju a z umletej múky sme upiekli chlieb alebo iný jednoduchý pokrm.
  6. Spoznali sme rôzne druhy múky podľa zrnitosti a jej zloženia. Potom sme si z niektorej múky pripravili slané cesto a vyrobili z neho darček alebo ozdobu do klubovne/izby.
  7. Vyskúšali sme si, na čo všetko sa dá použiť energia vody a aké rôzne sú vlastnosti vody (hydraulika, tlak, rýchlosť, teplota…).
  8. Povedali sme si o starých slovanských zvykoch pri nakladaní s chlebom a o symbolike chleba v rôznych kultúrach. Rozprávali sme si povesti o mlynoch.
skauting-program-odborka-vlcata-50

Aktuálne najčítanejšie

Registrácia na rok 2021

Máme pred sebou ďalší kalendárny rok a s ním prichádza aj povinnosť v podobe registrácie. Prinášame vám stručný návod k priebehu registrácie do Slovenského...

Zvýhodnený rodinný členský poplatok na rok 2021

Náčelníctvo Slovenského skautingu vníma dôležitosť rodinného skautingu a plne podporuje aktivity a členov, ktorí sa registrujú ako celé, viacpočetné rodiny. Snažíme sa počúvať a...

Hľadáme posilu do vedenia Slovenského skautingu. Staň sa kľúčovou osobnosťou organizácie a formuj...

Ústredie Slovenského skautingu prechádza postupnými zmenami, ktorých hlavným cieľom je zefektívnenie každodenného riadenia hlavnej výkonnej zložky organizácie. Prvou zmenou bolo vytvorenie novej pozície vedúcej...

Sledujte nás

4,022fanúšikovPáči sa
2,669sledujúcichSledovať
296sledujúcichSledovať
188odberateľovOdoberať