Zelený stupeň

  1. Poznám rôzne typy sociálnych sietí, blogov, vlogov a fór. Viem, ako vytvoriť kvalitný profil a dokážem si nastaviť nastavenia súkromia vo svojom profile. Na svojom profile zdieľam len príspevky, ktoré spĺňajú skautské hodnoty.
  2. Mám vytvorený aktívny profil aspoň na piatich celosvetových sociálnych sieťach (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Google+,…) a viem, aké sú medzi nimi rozdiely. Bližšie som sa oboznámil s históriou aspoň jednej z nich.
  3. Spoločne s rodičom alebo radcom si dohodnem, koľko času si vyhradím na sociálne siete počas dňa. Tieto pravidlá sa snažím dodržiavať a po mesiaci štatisticky vyhodnotím ich plnenie.
  4. Ukázal som staršiemu človekovi (babke, dedkovi) svoj profil na sociálnej sieti. Vysvetlil som im, na čo slúžia a porozprával som sa s nimi, ako oni komunikovali v mladosti.
  5. Vytvorím si vlastný mail s reprezentatívnym menom (nie ivanqo3838, killerboss, …) a mám aktívny profil v systéme Tee-pee, kde mám vyplnené všetky svoje údaje.
  6. Prečítal som si príbeh o zneužití sociálnych sieti (šikana, ublíženie človeku). Spoločne s družinou sme si pozreli info videá o prevencii na internete (napr. ovce.sk).
  7. Pre družinu alebo oddiel som vytvoril a aspoň 3 mesiace spravoval vlastnú skupinu alebo fanpage. V pravidelných, minimálne týždňových intervaloch som pridával kvalitné príspevky.
skauting-program-odborka-skauti-z-85

Červený stupeň

  1. Viem, ako funguje reklama na sociálnych sieťach a aký má dosah. Viem, prečo sa mi zobrazuje reklama, ktorú práve potrebujem vidieť. Sám som vyskúšal využitie reklamy na sociálnych sieťach.
  2. Zistím, čo všetko sociálne siete zaznamenávajú (poloha, aktivity,…) a vytvorím o tom infoplagát do klubovne alebo zaujímavú prezentáciu.
  3. Vytvoril som si vlastný blog alebo vlog, na ktorom som uverejnil minimálne 5 článkov alebo videí. Jeden článok alebo video som venoval kyberšikane a bezpečnosti na internete.
  4. Viem, ako funguje systém hashtagov. Vymyslel som si vlastný a používal ho vhodne pod mojimi príspevkami.
  5. Zoznámim družinu s pravidlami tvorby hesiel a vysvetlím, prečo nie je dobré používať rovnaké heslo pre rôzne stránky. Skúsim si password manager a popíšem družine výhody a nevýhody jeho používania.
  6. Spravoval som dohodnuté obdobie ako administrátor niektorú z nižších organizačných zložiek v systéme Tee-Pee. Pravidelne som dopĺňal údaje členov a pomohol s registráciou.
  7. Pol roka som spravoval vybraný skautský fanpage a minimálne raz za týždeň som na neho pridal kvalitný príspevok. Moje príspevky mali dobrú odozvu a celkovo som zvýšil záujem o fanpage o dohodnuté percento.
skauting-program-odborka-skauti-c-85

Aktuálne najčítanejšie

Nový obraz, pôvodné hodnoty: Predstavujeme novú vizuálnu identitu Slovenského skautingu

Deň, na ktorý sme s napätím čakali, konečne nastal. Po dlhých mesiacoch tvrdej práce dobrovoľníkov, zamestnancov Ústredia a kreatívcov z marketingovej agentúry Kreativ Gang...

Táborenie na dotačných plochách

Tábory sa nám pomaly blížia, s nimi aj prípravy účastníkov a vedúcich. Jednou z otázok, ktorá máta nejedného táborového vedúceho stanového tábora je aj...

Ako predísť krízovým situáciám

Skautské tábory poskytujú príležitosť na vyskúšanie a ozrejmenie si mnohých praktických vedomostí a zručností. Niekedy sa tábor nezaobíde bez nejakej krízovej situácie, ktorú je...