Zelený stupeň

 1. Prešiel som aspoň jednu hru z každého zo základných herných žánrov: akčné, adventúry, logické, strategické, RPG, športové, online. Viem povedať ich základne charakteristiky a dokážem ich navzájom odlíšiť.
 2. Viem si nastaviť optimálne herné a grafické nastavenia. Poznám nasledovné herné skratky a viem, kedy sa používajú: fps, afk, brb, asap, ty, idk, ftp nwm, pvp, ks, xp, dc, gg, wp.
 3. Pripravil som pre družinu aspoň polhodinovú reálnu hru na námet počítačovej hry, ktorú ešte nepoznajú. Následne som im vysvetlil podstatu hry, jej ovládanie a herné možnosti.
 4. Splnil som aspoň jedno z nasledujúcich:
  • zahral som si hru z roku môjho narodenia,
  • vybranú hru som si zahral v príslušnom kostýme,
  • zahral som si multiplayer hru s rodičom.
 5. Vyhľadal som na internete alebo v literatúre plusy a mínusy hrania hier. Vytvoril som na túto tému zaujímavý poster alebo plagát do klubovne.
 6. Zaujímavou formou som odprezentoval družine alebo v škole správne zdravotné návyky a zásady používania počítača – ochrana očí, vzdialenosť od monitoru, správne sedenie, správna poloha chrbtice, prestávky. Snažím sa ich dodržiavať.
 7. Spolu s rodičom som si vytvoril a dohodol vyvážený plán, v ktorom som si určil maximálny čas hrania a zahrnul som doňho aj svoje povinnosti a čas na oddych a športovanie.
skauting-program-odborka-skauti-z-82

Červený stupeň

 1. Zahral som si aspoň jednu hru z každého z týchto herných žánrov: managmentové, MMO, arkády, simulátory, idle, závodné.
 2. Splnil som aspoň jedno z nasledujúcich:
  • zúčastnil som sa turnaja vo vybranej hre,
  • navštívil som veľtrh hier alebo akciu, kde sú prezentované hry,
  • sledoval som svetový turnaj vo vybranej hre,
  • poznám víťazné hry v jednotlivých kategóriách podľa ocenenia „The Game Awards“.
 3. Pre priateľov  som usporiadal LAN párty. Pripravil som občerstvenie, skautskú atmosféru s pokrikom a šatkami. Viem, ako vytvoriť LAN sieť a riešiť prípadné problémy.
 4. Mám prehľad vo svete počítačových hier a splnil som aspoň jedno z nasledujúcich:
  • napísal som aspoň 3 hráčske recenzie s tipmi a trikmi na vybrané fórum, ku ktorým som spísal plusy a mínusy danej hry,
  • sledujem herné časopisy, web stránky a novinky po dobu aspoň 3 mesiacov.
 5. Pre družinu alebo oddiel som pomohol pripraviť víkendovú akciu alebo celodennú hru na tému mojej obľúbenej počítačovej hry.
 6. Poznám pojem duševné vlastníctvo a radcovi viem vysvetliť, prečo je dôležité ho dodržiavať práve v hernom odvetví. Našiel som aspoň 3 príklady nedodržania týchto pravidiel.
 7. Zistil som, ako sa vytvára počítačová hra – nápad, príbeh, realizácia, grafika, reklama, distribúcia. Viem, aké zamestnania sú potrebné na vytvorenie hry a aké školy treba vyštudovať, aby som sa mohol zamestnať v hernom priemysle.
 8. Zahral som si herné klasiky: Pac-man, Pong, Tetris, Space invaders.
skauting-program-odborka-skauti-c-82

Aktuálne najčítanejšie

Na ceste za aktívnym občianstvom

Sloboda, demokracia, komunita. To nie sú len prázdne slová. Naopak, sú to slová, ktoré v nás vzbudzujú chuť konať, nie nečinne sedieť a byť...

Deň Zeme: Zaujímavé fakty, o ktorých ste možno nevedeli

Každý rok 22. apríla ľudia na celom svete oslavujú Deň Zeme. Je to špeciálny deň, kedy prejavujeme uznanie našej planéte a podnikáme kroky na...

Ak chceš byť tvorcom zmeny, rozhliadni sa okolo seba

Dnes sme sa rozprávali s Apelkou, civilným menom tiež Líviou o tom, ako so svojim domovským 70. zborom Bizón víťazí! rozbiehala projekt pomoci Imobiliu – vznikajúcemu...