Domov Skauti Aktivity Odporúčané publikácie

Odporúčané publikácie

Hry, aktivity, zamyslenia či inšpirácie na tvorbu programu sa dajú čerpať aj z množstva publikácií, či už sú plné pripravených hier, príbehov na zamyslenie alebo patria medzi beletriu s vymysleným či upraveným svetom. Nasledujúce publikácie môžu pomôcť radcom pri plánovaní a tvorbe programu pre družinu.

Radcovský zápisník
(Pavol Šveda)

Radcovský zápisník s tipmi a radami pre každého radcu, ktorý chce svoju družinu posunúť ďalej a vytvárať svojim členom nezabudnuteľné zážitky.

Radcovský zápisník okrem programových inšpirácii, rád, tipov a trikov ako pracovať so svojou družinou poskytuje radcom aj dostatok priestoru pre ich vlastné nápady. Samotný radca sa tak môže stať spoluautorom úspešnej publikácie, ktorá v družine nezapadne prachom. Práve naopak, vďaka týmto poznámkam sa z príručky stane osobný materiál hodný radcovského dedičstva každej družiny.

Príbehy ciest a Príbehy ciest II.
(Andrej Legutký – Andy)

Knihy zamerané na duchovný rozvoj a formovanie členov skautingu. Sú tiež vhodné ako doplnok do diskusie duchovného rozvoja a vzdelávania všetkých, keďže prostredníctvom hodnôt ukrytých v príbehoch sa buduje duchovný rozvoj každej skautskej osobnosti.

Publikácia Príbehy ciest obsahuje aj úvodnú stať s názvom: Ako pracovať (nielen) s Andyho príbehmi v skautingu. Obsahuje trojitú metodickú časť, ktorej cieľom je poskytnúť návod, ako možno pracovať s príbehmi v skautských družinách a oddieloch, v skupine, ale aj individuálne.

Dobrodružné hry a cvičení v přírodě; Nejlepší hry do kapsy
(Jan Neuman)

Teambuilding, 50 krátkych aktivít
(Brian Cole Miller)

Zlatý fond her I – IV</h3

Zásoby hier nielen o námetoch na hry, ale predovšetkým o nových spôsoboch motivácie hráčov, hodnotení hier, vytváraní tímových väzieb a formovaní osobnosti. Ich najväčším prínosom je dôraz na spoluprácu, vzájomný kontakt, dôveru a riešenie problémov.

100 hier na rozvoj osobnosti
Stanislava Gajdošová, Michal Milla, Pavol Šveda

Stovka aktivít od inštruktorov Slovenského skautingu zamerané na rozvoj intelektuálnej, charakterovej, emocionálnej, duchovnej, sociálnej a telesnej stránky osobnosti vekových kategórií vĺčat, skautov a roverov.

Skautský rok v prírode a v meste
(Miroslav Džusík, Pavol Šveda)

Kniha Skautský rok v prírode a v meste je určený predovšetkým radcom skautských družín. Poskytuje dostatok nápadov a inšpirácií na jeden rok činnosti, viac než stovku hier do prírody i klubovne, 300 užitočných ilustrácií a návod na zaujímavý život v prírode aj v meste.

Burza nápadov
(kolektív autorov)

Množstvo tipov na táborové, umelecké či netradičné hry a športy. Taktiež sa tu nachádzajú aktivity a tipy na tvorbu programu počas celého roka.

Novinky v duchovne

Mier sa začína doma – Týždeň za mier 2022

21. septembra si pripomíname Medzinárodný deň mieru. Spolu s týmto dňom je spojený celý týždeň – Týždeň za mier. Tento rok si ho pripomíname...

Skauti na T22 – ako bolo?

Posledný júlový víkend sa v Trenčíne konalo Národné stretnutie mládeže s názvom T22, organizované Radou pre mládež a univerzity KBS. Stretlo sa na ňom...

Duchovné aktivity na tábory

Leto cítiť vo vzduchu, prípravy na tábor sú už v plnom prúde. Hľadáte spôsob, ako podporiť duchovný rozvoj? Ponúkame inšpiráciu na 10 aktivít a...

Skautský pôst – Príhovor od predsedu Duchovnej rady

Obdobie pôstu sa končí a prichádza Veľká noc. Skautský pôst sa niesol v myšlienkach encykliky Laudato si. Prečítajte si príhovor predsedu Duchovnej rady -...