Globálko: Ideme do finále!

Stretol si sa už s globálnym vzdelávaním, familiárne globálkom, v skautingu? Ak ešte nie, je načase zistiť viac. Na národnej úrovni totiž už od roku 2015 beží projekt „Skauti myslia globálne“, ktorý vstúpil do svojej tretej tretiny.

Doteraz sa nám podarilo dať dokopy tím inštruktorov, ktorých si mohol a budeš môcť stretnúť na vodcovských lesných školách, líderkách či iných skautských akciách.  Inštruktori môžu aj na tvojej oblastnej či zborovej akcii priniesť nový náhľad na globálne témy, stačí sa ozvať na projekt@skauting.sk.

Keďže má projekt aj medzinárodný rozmer a prebieha v 7 štátoch EÚ, v projekte sú aj medzinárodné stretnutia inštruktorov, jedno z nich sme zorganizovali aj v máji 2016 v malebnej Banskej Štiavnici. Viac o stretnutí nájdeš vo Follow up materiále.

Vďaka projektu sme rozbehli grantový program Dobrý nápad, v ktorom bolo podporených už 16 miniprojektov v troch kolách, tento rok nás čakajú ďalšie dve kolá.

Pre tých čo sa radi dozvedia niečo nové prinášame rôzne zaujímavosti, novinky a aktuálne eventy na facebooku, a taktiež aj pravidelnú rubriku Projekt v časopisoch.

Posledný rok projektu však bude najintenzívnejší – hlavne pre vodcov, ktorý budú môcť vďaka projektu pridať svojmu vodcovaniu nový rozmer. Postupne sa budú mať možnosť zoznámiť s globálnym kompasom a ohodnotiť svoj vlastný zbor či oddiel, alebo aj získať komplexný  prehľad skrz elearning.

Séria rozhovorov ktorú si budeš môcť prečítať online priblíži globálko z rôznych uhlov a tešiť sa môžeš aj na nové inšpirácie v generátore družinoviek globálnu odborku!

Viac o projekte sa dočítaš aj na www.skauting.sk/projekt alebo www.scoutsguidesthinkingglobal.eu.

Tento projekt je realizovaný s finančnou podporou Európskej Únie. Za obsah projektu zodpovedajú výhradne partneri projektu a ako taký nemôže byť považovaný za stanovisko EÚ.