Táborové zamyslenia 2021 – Abilene, alebo na brehoch Červenej rieky

Chvíle strávené v kruhu priateľov, v tichu lesa, pri plápolajúcom ohníku v teepee, večer v podsade, ráno na lúke… aj také okamihy neodmysliteľne patria k skautskému táboru. Aj vďaka nim sa môžeme ponárať do duchovnej hlbiny. Dopomôcť nám k tomu môžu aj táborové zamyslenia.

Nechajte sa uniesť na západ k brehom Červenej rieky a vďaka radám mladého kovboja sa vydajte na cestu k hlbinám svojej duše. Zamyslenia môžete čítať jednotlivo, alebo spolu so skupinou. Odporúčame vyhradiť si každý deň nejaký jednotný čas (napríklad ráno) a nájsť si vhodnú formu, ktorá vám vyhovuje. Každý deň obsahuje aj niekoľko úloh, ktoré ponúkajú možnosť rozvíjať danú oblasť. Zamyslenia si môžete stiahnuť do počítača a pred táborom vytlačiť.

Ak chcete ešte pred táborom zistiť viac o tom, čo je vlastne Duchovno, prečo ho v skautingu rozvíjame a ako s ním pracovať, stiahnuť si môžete aj nedávno schválenú Metodiku – Duchovný rozmer skautingu, o ktorej sme písali TU.