Pripravte sa so sériou duchovných aktivít na príchod Vianoc

Nachádzame sa v Adventnom čase a netrpezlivo sa pripravujeme na príchod Vianoc. Ak chcete naplniť svoje družinovky atmosférou Vianočného tajomstva a trochu sa ponoriť do duchovnej hlbiny, pripravili sme pre vás niekoľko aktivít, z ktorých môžete čerpať. Adventným sprievodcom bude tento rok samotný zakladateľ skautingu – Lord Baden Powell of Gilwell.

Duchovná rada Slovenského skautingu si pre vás tradične pripravila sériu aktivít zameranú na aktuálne predvianočné obdobie. V dokumente nájdete BíPího posledný list skautom, 9 zamyslení k vybraným častiam listu a aktivity vhodné na družinovky aj oddielovky. Vždy si môžete prečítať zamyslenie (vysvetlenie) a pokračovať aktivitou.

Advent je obdobím stíšenia sa. Preto nezabudnite pracovať s pokojnou atmosférou. Dumky môžete viesť v klubovni pri sviečkach, uvariť si čaj, prípadne zvoliť vhodnú hudbu, ktorá dotvorí atmosféru.

Nechajte sa inšpirovať aj ďalšími akvitami, ktoré nájdete v archíve.